#29406
Anonim
Pasif
jackie;10610 wrote:
Ben kendimi sanslı sayıyorum hic degilse internet ortamında düsüncelerimi paylasabiliyor, incil okuyor ve dinliyebiliyorum. Kendimi kendi dilimde de ibadet edebilecegim icin de ayrıca sanslı sayıyorum.
quote]

Sevgili Jackie,
İncil’in dünyaya hızla yayılmasından Mesih’in gelişinin yakın olduğunu anlıyoruz. İncil’in tüm dünyaya hızla vaazedilmesi İsa Mesih’in yakında geleceğinin işaretlerinden birisidir. Tanrı, İncil’in kurtuluş müjdesinin duyurulması için internet hizmeti veren tüm siteleri ve bu yolda emek veren tüm kardeşleri bereketlesin ve korusun.

İnternet sayesinde Kutsal Kitap’ı okuyabilmek, kardeşlerle paylaşmak ve kendi ana dilinde ibadet etmek harika bir şey! Çünkü bazılarının bulunduğu yerde ne bir kilise, ne bir imanlı, ne de ellerinde bir Kutsal Kitapları var. Bu bakımdan gerçekten çok şanslı sayılırız, bence buna Tanrı’nın kayrası, lütfu desek daha yerinde olur.

Quote:
Eğer ileride Türkiye’ye geri dönersem toplumdaki önyargılarla nasıl basa cıkabilirim bilemiyorum. İncil’in degistirilmis olduguna 25 sene inanmıs birisi olarak simdi okudukca nasıl anlıyorum yazılanları ve her bölümün kutsallıgını ve daha önce arastırmadıgım icin kendime kızıyorum.


İleride Türkiye’ye döndüğünüzde toplumdaki önyargılarla başa çıkabilmeniz belki kolay olmayacak, ama olsun, her şeyin bir bedeli vardır. Rab için buna değer!

25 yıl İncil’in değiştiğine inanmış birisi olarak, diğerlerini anlayışla karşılamak sizin için daha kolay olacaktır. Rab sizin gözlerinizi açtığı gibi onların da gözlerini açabilir! Onlar önyargılı yaklaşsalar bile kendinizin de bir zamanlar onlar gibi düşündüğünüzü hatırlayarak, herşeye daha sabırla katlanabileceğinizi düşünüyorum. Yeri ve zamanı geldiğinde Rab size gereken gücü ve anlayışı saglayacaktır.

Rab’bin esenliğinde kalın.