#29039
Anonim
Pasif

Cennet demıyorum zaten sızın ınancınıza gore Cehennemde bu ıkı kısı aynı muameleyı mı gorecek dıyorumSevgili Neslihan.
Burada iyi ve kötü bunun hiç önemi yok,neden dersen, Kutsal Kıtap’ta sen iyisin ama imanlı değilsin,sen iyiliklerinden dolayı cehenneme gidemessin senin yerin cennet diye bir şey yok..
Bununla ilğili ayetlerde, Kutsal Kıtap ‘ımız bize şunu der:

“İsa onlara şöyle buyurdu:Dünya’nın her yerine gidin,Müjde’yi bütün yaratılışa duyurun.İMAN EDİP vaftiz olan kurtulacak ,İMAN ETMEYEN,ise hüküm giyecek.”
Markos 16:15

Vahiy Bölümünde:

“Adı yaşam kıtap’ında yazılmamış olanlar ateşgölüne atıldı.”
Vahiy 20:15

Dikkat edersen..Müjdeyi her tarafa duyurun diyor.

Müjdeyi duyupta ,kutsal kıtap’ı ve İsa Mesih’in kim olduğunu bilip’te İman etmeyenler ,aynı muameleyi görecekler.İyi kötü hiçfarketmez.

Müjdeden haberi olmayan,İSA Mesih’in adını ,Kim olduğunu hiç duymamış,Bir Afrikalı, amazon ormanındaki bir yerli’yi,yada,İletişimle ilğisi olayan ,modern teknolojiden uzak bir yerleşim örneğin bir dağ köyü diyelim,yada kutuplarda yaşayan bir eskimo diyelim..İsa Mesih’i yani Tanrı Söz’ünü, hiç duymadıları ve bilmedikleri için ,yaptıklarına,yüreklerinin durumuna iyiliklerine ,yada kötülüklerine göre yargilanacaklar.

“Sonra kıtaplar açıldı..Yaşam kıtapı denen başka bir kıtap daha açıldı.Ölüler yazılanlara bakılarak yaptıklarına göre yargılandı.”
Vahiy 20:12

( Bu konuyla ilğili ,Site’de yazılarda var..)

Esenlikle