Re: Hrısrıyan’lıktan ..Müslümanlığa Geçenler.

#36842
Anonim
Pasif

Emrecan, siz Kuran’ı komple okumadığınızı söylüyorsunuz, ama nasıl oluyor da içinde çelişki yok diyorsunuz? Biz okuduğumuzu yazıyoruz. Sağlam karar verme konusunda ise şunu söyleyeyim, hangi araştırma ve kimin tarafından yapıldığını belirtirseniz çok iyi olur çünkü çok yanlış bir düşünce tarzı o.
Nankör dediğiniz Yahudiler şu an dünyanın kullandığı ilaçları yapan Yahudilerdir. Yahudileri sevmeyenlere tavsiyem odur ki, fanta, kola, pepsi içmesinler. Cep telefonu kullanmasınlar, tv izlemesinler, ilaç kullanmasınlar. Çünkü hepsini Yahudiler yaptı. Elbette İsrail’in her eylemini savunmuyorum ama bir bakıma onları ürettiği şeylerle yaşadığımızı unutmamalıyız. Bütün Kutsal Kitaplar Yahudilere geldi. Peygamberler onlarındır. Musa, Davut, Süleyman, Yahya hepsi Yahudiler. Şeytan Yahudileri sevmiyor, çünkü Tanrı’nın seçtiği halktır. Tanrı onlara sözlerini gönderdi, onlar sayesinde bereketlendik. Yahudiler olmasaydı şu an putlara tapıyor olacaktık. Tanrı Yahudileri kullandı. İsa Mesih’te Yahudi idi! Yanlış anlamayın Siyonist değilim, ama yanlış söylenmiş her söze karşı çıkarım.
Avrupa’nın İslama koşma konuna gelince. Neden geliyorlar biliyor musunuz? Çünkü onlara takiyye (din uğruna yalan söylemek) yapılıyor! Zakir Naik, Yusuf Estes gibi yalancılar (çekinmeden söylüyorum), insanları kandırıyorlar. Ben onların anlattıklarını dinledikçe kusmak istiyorum, çünkü İslam’ı anlatmıyorlar, yalan satıyorlar insanlara. Saf ve İncil’den haberi olmayan Avrupalı ve Amerikalı da kanıyor tabii.
Tuba kız kardeşin bahsettiği öğretmeni şahsen yakından tanıdım. Kendisi gerçekten Müslümandı. Size bu “saçma” gelebilir, ama bu gerçektir. Eminim Tuba bir şeyler eklemek isteyecektir ama kısa şunu belirteyim ki, saf Avrupalılar ve Amerikalılar o tip kişileri dinledikçe batacaklar. Örneğin Rusya’da İslam’a dönen insanlar (özellikle kadınlar) 3 yıl sonra İslam’ı terk ediyorlarmış. Bunu biliyor muydunuz?
Umarım Rab Mesih İsa sizi aydınlatır. Üniversite sınavı dünyasal bakımdan önemli olabilir, ama ruhunuzun konusu çok daha önemlidir.

Rab sizi aydınlatsın! Amin!