Re: Hrısrıyan’lıktan ..Müslümanlığa Geçenler.

#36839
Anonim
Pasif

Sayın Toğrul bey ve Saba hanım,
Sayın Saba hanım lütfen Kuran-ı Kerim’i parça parça ele almayınız Kuran-ı Kerim bir bütündür her ayetin diğer ayetlerle bir bağlantısı vardır. sizin verdiğiniz ayetlerde hiç bir çelişki yoktur şayet o ayetlerde insanın yaradılış aşamaları belirtilmiştir.size bu konuyu şöyle açıklamak istiyorum;
Allah herşeyi yarattığı gibi insanıda hiçlikten yaratmıştır.Allah daha hiçbir şey yokken toprağı yarattı sonra da suyu sonra toprakla su karışımı çamur ve sonrada İnsan şeklini verdiği çamura ruh üfledi ve ortaya mükemmel bir canlı biyolojik bir varlık çıktı.Bu durumda şunu diyebiliriz sanırım Allah insanı hem hiçlikten(hiçbirşey yokken toprağın ve suyun yaradılması) hem topraktan hem sudan(toprak + su =çamur) hem de embiryodan yaratmıştır(Allahın ruh üflemesiyle ortaya çıkan biyolojik mükemmel varlık) şayet Allahın Hz.Ademi aşama aşama yaratması Kuranda şu şekilde belirtilir: “Halbuki O, sizi çeşitli merhaleler halinde yarattı.” (Nuh, 71/14).(dediğim gibi Kuranda her ayet birbiri ile ilişkilidir ama sanırım siz bu ayeti atlamışsınız:))

Sayın Toğrul bey sizin İsrail oğullarını yüceltmeniz meselenize gelince bunu şöyle açıklayayım;
Allah peygamberlerini bizi uyarmaları için gönderdi ve sizde kabul edersiniz ki Allah peygamberlerini zaten inan bir millete göndermez tam tersine inanmayan,yoldan çıkmış bir millete gönderir çünkü uyarılması gereken millet odur yani,Dünya toplumlarını bir insan vücuduna benzetirsek doktor iğneyi veya ilacı zaten iyileşmiş bir bölgeye uygulamaz çünkü orası zaten iyidir,sağlamdır.Doktor iğneyi hastalığın baş gösterdiği bölgeye uygular çünkü iyileştirilmesi gereken bölge orasıdır.Allah da aynı bu şekilde peygamberlerini yoldan çıkan, inanmayan bir kavime gönderir ki mahşer gününde Allah’a sen bizi uyarmadın gibi bir bahaneleri olmasın diye! Hz.Muhammedin dünyaya inmeden önce suudi arabistandaki cahiliye devri buna en güzel örnektir.
Ama Allahın o kadar peygamber indirmesine rağmen o kavim hala Allahı inkar ediyorsa Allah onlara ya bu dünyada yada öteki alemde hadlerini bildirir.yahudiler belki bu dünyada değil ama öteki alemde cezalarını çekeceklerdir şayet bizi yaradana ister Allah deyin ister baba veya tanrı oraya gittiğimizde bizi yaradan bebek katili bir milleti affedip cennetine koyacağını hiç sanmıyorum!!
siz bir de kullandığımız ilaçları yahudilerin keşfettiğini söylüyorsunuz (işte gülmekten kırılıyorum dediğim nokta burası)öyle bir anlatmışsınız ki sanki yahudiler fabrikalarında ki ilaçları üretip bedavaya dağıtıyorlar onlar bu ilaçları babalarının hayrı içinmi üretiyorlar?:))
şu an Afrikada insanlar ilaç bulamadığı için ölürken onlar bu ilaçları üretseler ne fayda üretmeseler ne fayda!!!
Ben elimden geldiğince yahudi markaları kullanmamaya çalışıyorum.şu anki kapitalizmin temelinde kimler olduğunu sanıyorsunuz? şayet ben gelecek yüzyıllarda yaşamayı pek istemezdim çünkü olacakları düşünemiyorum bile bir insan şirketleriyle paralarıyla gününü gün ederken geri kalan milyonlar açlıktan belki de birbirlerini yiyiyor olacak hele bir de dünyadaki suyun azalıcağını söylüyorlar o durumu düşünmek bile istemiyorum.
siz “Örneğin Rusya’da İslam’a dönen insanlar (özellikle kadınlar) 3 yıl sonra İslam’ı terk ediyorlarmış. Bunu biliyor muydunuz?” demişsiniz. Açıkçası sizin bu sözlerinizin tek kelimesine dahi inanmıyorum!!!
çünkü tanıdığım tüm hristiyanlıktan müslümanlığa geçen insanlar,müslümanlığı benden dahi daha iyi biliyorlar ve müslümanlığı benden daha iyi savunuyorlar.çevrelerindeki insanlara müslümanlığı anlatıyorlar ve bazıları bunu başarıyor da… açıkçası onları gördükçe onları kıskanıyorum.ben müslüman bir ailede yetiştim ama onlar benden daha iyi birer müslümanlar kendime “neden” diye sorasım geliyor.

Siz birde Kuran-ı Kerim’in ve Ezan’ın arapça olmasını ırkçılığa bağlamışsınız.
Ezanın ve Kuran-ı Kerim’in arapça olmasının ırkçılıkla hiçbir alakası yoktur! şayet Kuran-ı kerimin türkçe meali hiçbir zaman bize Kuran-ı Kerimin arapçadaki manasını vermez çünkü arapça daha zengin bir dildir.Biz Kuran-ı Kerim’in türkçe manasını okurken hiçbir zaman gerçek manada Kuran-ı Kerim’i okumuş sayılmayız çünkü kelimeler anlamlarını tam olarak karşılamaz şayet Kuran-ı Kerim indiği zamanda dünyada kelime zenginliği en fazla olan dil arapçaydı.Eğer Kuran-ı Kerim’i gerçek manada okumak isterseniz size arapça öğrenmenizi tavsiye ediyorum.

Ezan konusuna gelince arapça Ezanın etraftaki kötülükleri yok eden bir özelliği vardır Ezan bu yüzden arapça okunur…

Size verdiğim cevaplar dışında yeni öğrendiğim bir şeyleri sizinle paylaşmayı istiyorum;
1-)Siz eğer İbranice biliyorsanız eski ahitin ibranicesini incelemenizi tavsiye ederim çünkü eski ahitin ibranicesi adeta ben tahrif edildim diye bağırıyor eski ahiti okumaya başladığınız zaman çok güzel ve orjinal bir ibranice dili ile karşılaşırsınız ama iki üç sayfa sonra birden 3 yaşındaki bir çocuğun ibranicesi karşınıza çıkar,yazan kişilerin aynı olmadığı çok aşikardır. (bunu bana hristiyanlıktan islama geçen bir dost anlatmıştı) (siz hristiyanlıktan müslümanlığa geçenlerin incili okumadığını bir şey bilmeden müslüman olduklarını sanıyorsunuz ama öyle değil!onlar incilin
,tevratın bırakın ingilizcesini,ibranicesini bile çok iyi bilen insanlar.)Ama Kuran-ı Kerim tamamen orijinal ve mükemmel bir arapçayla yazılmıştır.çünkü onu gönderen mükemmeldir. Öyle ki ona inanmayan müşrikler bile Kuran-ı Kerim’i dinlemişlerdir ve Bu mükemmel Kuran-ı Kerim Hz.Muhammed’e indiği zaman Hz.Muhammed okuma yazma bile bilmiyordu!!!

2-)Eğer İncilde Hz.Nuh (as)’ın hikayesini okursanız insanları selden kurtarmasının ve gemisinin hikayesini bulursunuz ama bu hikayenin açıp İncili okumadan göremeyeceğiniz,hiçbir yerde anlatılmayan bir tarafı var;İncil Hz.Nuh’un alkolik olduğunu söylüyor!!!İncil Hz.Nuh’u böyle tasvir ediyor!!!Alkolik olan biri için devasa bir gemi inşa edip,insanlığı kurtarmayı bırakın etrafındaki insanlara derdini anlatmak bile çok zordur.kendinizi o zamanda yaşayan bir insanın yerine koyun alkolik biri geliyor ve size kendisinin tanrının elçisi olduğunu söyleyip kendisine inanmanızı bekliyor.sizi bilmem ama ben şahsen asla inanmazdım…

3-)Hz.Lut (as) kıssasına gelince;Hz.Lut’un kızlarının bir gün onu serhoş edip,baştan çıkarıp,onunla ilişkiye girdikleri yazıyor!! Eüzübillah
İncil Tanrının peygamberlerini böyle tasvir ediyor…

4-)İncildeki Bu hikayede 3 kişi var Davud,Batsheba ve Uriah…
Davud, zamanının en güzel kadını olan Batsheba ismindeki bu kadını görüyor ve bu kadın,onun ordusunun komutanlarından Uriah ile evli ama Davud bu kadınla beraber olma günahından kendini tutamıyor böylece onunla beraber oluyor,onunla zina ediyor ve günahını örtmek için ordusunun komutanlarına mektup yolluyor ve savaşın en şiddetli anında geri çekilip Uriahı yanlız bırakmalarını emrediyor ki Uriah öldürülsün ve Basheba kolayca onunla olsun.Böylece Davud zihnimizde ,Calutu öldüren kahraman kişiden zinacı,entrikacı,katil birine dönüşüyor!!!
Bana göre peygamberler örnek alınacak ve yolundan gidilecek insanlardır.Ama İncil bana böyle peygamberleri örnek gösteriyor!!!
Söylesenize benim cennete gitmek için zinamı yapmam gerekiyor?
Alkolik mi olmam gerekiyor?
Açıkçası İncildeki böyle ayetlerin olduğunu duydukça içimden bir ses İncili okumamam gerektiğini söylüyor.
ve bana bunları anlatan Amerikalı eski papaz şimdi ise genç bir müslüman olan bilgin insan İncilde bunun gibi bir sürü +18 yaş sınırının uygulanması gereken bir çok ayet olduğunu söylüyor.
Şimdi size soruyorum bumuydu sizin bana okumam gerektiği konusunda ısrar ettiğiniz kitap? bumuydu sizin Kuran-ı Kerime değiştiğiniz kitap?bumuydu sizin kusursuz kitabınız?
Artık incili okumamaya karar verdim çünkü öyle zannediyorumki bu kitap bana yarardan çok zarar sağlıyacak.bu kitabı okumak anca zaman kaybı.

Artık bu siteye kaydolmamın ne kadar yanlış bir davranış olduğunu daha iyi anlıyorum.Bir haftadır burada size cevap yetiştirmekle uğraşacağım zamanı kim bilir ne kadar faydalı işlerle değerlendirebilirdim.Emin olun bu siteye kaydolmadan önce Hristiyanların en azından mantıklı buldukları bir şeylere inandıklarını sanırdım ama şimdi anlıyorum ki siz içi boş sahte bir sevgi inancından
başka bir şeye inanmıyorsunuz!!! emin olun budistlerin bile kendi dinleri hakkında mantıklı bir tanımları vardır AMA SİZİN YOK.

Sizden son isteğim benim bu sitedeki kaydımı kaldırmanız,lütfen cevaplayın isimli konumu silmeniz ve hakkınızı helal etmeniz(inanmasanız bile).hakkınızı helal edin çünkü öteki alemde iki elinizin yakamda olmasını ve benden hakkınızı istediğinizi hayal bile edemiyorum…

LÜTFEN BU KONUYA CEVAP YAZMAYIN ÇÜNKÜ SİZ CEVAP YAZINCA KONU UZAYIP GİDİYOR:) SADECE YUKARIDA BELİRTTİKLERİMİ YAPIN YETER!!!!!