Re: Hrısrıyan’lıktan ..Müslümanlığa Geçenler.

#36845
Anonim
Pasif

Bir ırkı yücelten Kuran’dır. Şayet neden ayetlerin hala Arapça okunduğunun cevabı bu olsa gerek. Ezan niye Türkçe ya da her ülkenin kendi dilinde değil? Günah mı olur? Neden?
Siz sorduğum hiçbir soruya cevap veremediğiniz için mi gülüyorsunuz? Yahudiler ne yaparlarsa haktır diye bir şey yok. Yazdıklarımı bir daha okuyun. Siz bitirmediğiniz kitabınızı bir bitirin ve sonra “inanıyoruz” dediğiniz İncil’i okuyun. Şüphe sokmak gibi bir çabamız yok. Tanrı’ya hesap vereceğinizde O’na “Senin kitapların tahrif oldu ya…işte o yüzden okumadım” dersiniz. O cevap karşısında nasıl korkunç bir karşılık alacağınızı bile düşünemiyorum. O’na küfür ediyor olacaksınız o an. O’na “sen sorumsuzsun ve güvenilmezsin” demiş olacaksınız çünkü.
Rabbi seviyoruz, evet bu doğru. Öyle olmasa ölümle yüz yüze yaşadığımız ülkelerde, her şeye rağmen Tanrı sözünü insanlara konuşmazdık. Sadece ölümü değil, aşağılanmayı, tükürülmeyi, dayağı, işimizi kaybetmeyi göze alıyoruz. Şayet sevgi anlamadığınız bir dilde günde beş kez aynı sözleri tekrarlayarak eğilip kalkmaksa, ne kadar ucuz bir sevgidir o.
İncil’i okuyun, çünkü kurtuluşunuz ondadır. Kurtuluş derken sadece cennete gitme kurtuluşu değil. Ama asıl sorununuzdan kurtuluş, yani günah sorunundan kurtuluş. O’na iman ederseniz sizin ölü ruhunuzu diriltecektir, kör gözlerinizi, sağır kulaklarınızı açacaktır. Günahınızın ne denli büyük olduğunu ve nasıl korkunç bir gazabı hak ettiğinizi gördüğünüzde O’na bitmeyen şükranlar, ilahiler sunacaksınız. Canınız bile söz konusu olsa, O’nun için feda edeceksiniz. “Bana geleni asla kovmam” diyor Mesih. O’na gelin, çünkü TEK kurtuluş O’ndadır.

Rab sizin de ruhunuzu diriltsin. Amin!