ANASAYFA Forum SEKÜLER KONULAR… Evlilik, Boşanma Hristiyanlıkta Çok Eşlilik Var Mıdır? Re: Hristiyanlıkta Çok Eşlilik Var Mıdır?

#29867
Anonim
Pasif

@kemalist_ezgi 7836 wrote:

Hıristiyanlıkta çok eşlilik kesinlikle yasaktır. Asla kabul edilmez. Durduk yere boşanmak bile yasaktır.

Mesajınız editlenmiş :)

Aslında haklılarda, benimde bir çok mesajım editlendi.Ben de bazen sinirime yenik düşüp İslam’ı eleştiriyorum; ama o kadar garip bir ülkede yaşıyoruz ki, alışılmış yada benimsenmiş bir şeyin dışındaki düşünceleri desteklediğimiz zaman suçlu konumuna düşüyoruz.Durum böyle olunca da hristiyanlığa tepki verip, cezalandırmak için hep bir bahane arıyorlar.İslamı eleştirmekle de onların eline büyük bir koz vermiş oluyoruz.

Mesajınız editlenmeden önceki orjinal halini okumuştum.

Evet dediğiniz gibi Hristiyanlık çok eşliliğe sonuna kadar karşıdır.Bırakın tek bir seferde 3 tane eş edinmeyi, hayatınız boyunca bile birden fazla eş edinemiyorsunuz.Örneğin evlendiniz ve boşandınız.Daha sonra başka biriyle anlaşıp evlendiniz.Bu hareket Hristiyan inancına göre zinadır ve zinada en büyük 10 günahtan biridir.

Sadece boşandığınız kişi ölürse o zaman evlenebiliyorsunuz.

Genel anlamda Hristiyanlık boşanmanında sonuna kadar karşısındadır.Buradaki mantık ise, Rab’bin birleştirmiş olduğu 2 kişiyi herhangi bir insanın ayıramıyacak olmasıdır.