#29908
Anonim
Pasif

@izmirligizem 8705 wrote:

sayın burç bakın ben tanrı sözünü değiştirme haddine sahip değilim. ben kimimki allah sözünü değiştircem beni nasıl böyle bişeyle itam edersin. ven benden söz ederken bu tarz insanlarla mücedele halindeyim gibi ne demek bu tarz insan ya sen benim nasıl bir tarza sahip olduğumu nerden biliyorsun? benim kaç tane hristiyan arkadaşım dotum sevdiğim kişiler var onları biliyormusun? beni resmen hristiyan düşmanı ilan ettink seni kınıyorum. ve ben sana cevap yazmıyorum artık sende bana sataşma.benim kurana saygım ne ise kutsal kitaba da odur.benim izmirde gittiğim kilisede var çevremde var arkadaşlarımda var pastör tanıdğımda var. hiç biri senin bana yöneltiğin suçlamaları yöneltmedi.ben necati beyin cenazesinde en önde bulundum yapılan haksızlığa karşı durdum arkadaşlarımla birlikte. sen beni nasıl bu tarz insanlar sınıfına sokarsın. utanmalısın bence

Bakın güzel arkadaşım…

Eğer siz Kuran-ı Kerimi baz alıyorsanız, dolayısla eski anlaşmaya kutsaldır ve incil ise kutsal değildir diyorsanız, bu benim nazarımda Tanrı sözünü değiştirmek değildirde nedir? Ben buna karşı çıkmıcamda neye karşı çıkacam? Bu tarz insanlarla mücadele etmiyecem de ne ile mücadele edecem? Kiliseye gitmeniz, pastör tanımanız neyi değiştirir? Benim için amacınız önemlidir, içtenliğinizi baz alırım… Eğer amacınız kilisede İslam öğretilerini yaymak ise ben bunu nasıl kabullenebilirim?

Çok içtenlikle söylüyorum ki Tanrı yüreğinize dokunsun ve size doğru yolu göstersin…

@abdulKadir 8698 wrote:

Ağzınıza sağlık. Demek bu forumun amacı hristiyan öğretilerini yaymaktır. Kime yayacaksınız söyler misiniz? Her size aykırı düşüneni suçlarsanız, radikal ilan ederseniz, tahammülsüzlük gösterirseniz kime yayacakasınız. Her konuda ayı düşünen (ki bu ne pratikte ne de teoride mümkündür) birkaç hristiyan arkadaş kendiniz söyleyip kendiniz mi dinleyeceksiniz?

İkincisi, adından da anlaşıldığı gibi yaymak istediğiniz konu hristiyan öğretidir. Yani öğretilmiş olan. Birilerinin daha önceden üzerinde çalıştığı ve bir çerçeve içine koyduğu bilgilerdir bunlar. Özgür düşünmeye engeldir. Bunun yerine sadece kutsal kitabın insanlara ulaştırılması için uğraşılsa ve sizler de bu kitaplardan neler anlayıp nelere inandığınızı parantez içinde belirtseydiniz belki daha verimli olurdu ama bu konu tamamen sizin tercihiniz tabi ki.

İnsanlara Tanrı sözünü yaymak apayrı birşeydir, Hristiyanlığı kötüleyip diğer dinlerin provakatörlüğünü yapan insanlara müsama göstermek apayrı birşeydir ;)

Bakın ben size kendimden bahsedeyim birazcık…

Vakti zamanında, Orhan Ant’ın kurduğu incilturk adında bir irc server ı vardı. Ben oraya kör cahil bir insan olarak girdim. Hiç bir şeyden haberdar değildim. Gün geldi sizin yere göğe sığdıramadığınız Yehova şahitlerinin dediklerine bile “acaba doğru mu söylüyorlar?” şüpesiyle yaklaştım… Ben bu pisikolojideyken bu irc serverına girdim ve bana bir çok şeyi öğreten yine bu server oldu. Yani buradaki insanlar Hristiyanlığı inanmamış insanlara tamamiyle karşı çıkıyor olsalardı vakti zamanında ilk beni dışlarlardı. Ama görüyorsunuz ki yıllar sonra dahi ben buradayım ;)

Ama ben sizden farklı olarak ne yaptım? Herşeyden önce ilk başta Hristiyanları anlamaya çalıştım. Onları kötülemedim. Kafirsiniz, günah işliyorsunuz tarzında yada bunları ima edecek en ufak cümleler kurmadım. Bununla birlikte kafama takılan, bana ilk başlarda ters gelen herşeyide sordum. Örneğin üçlü birliği analamak için aylarımı verdim. Serverdaki insanlar benim samimiyetime inanmışlardı ve dolayısıyla her sorduğum soruyada büyük bir sabırla ve ayrıntıyla cevaplar vermişlerdi. Bu kişilere Rab nazarında bir kez daha teşekkür ederim. Artık kafamda büyük soru işaretleri kalmamıştı ve olayın devamı bende bitiyordu. Kutsal Kitabı okudum ve kilisedeki topluluklara katıldım ve bu süreçte aklıma takılan diğer soru işaretleride ortadan kaltı. Rab’bime teşekkürler olsun!

Uzun lafın kısası, burada kimse Hristiyanlık öğretilerine şüpeyle yaklaşan insanları terslemez, dışlamaz ve onlara doğru yolu göstermek için ellerinden ne geliyorsa yaparlar. Dışlıyor olsalardı o günlerde ilk beni dışlarlardı. Ama söz konusu, “birbirizimizi anlama” çatısı altında başka bir dinin pravakatörlüğünü yapmak ise, buna müsama edilmez ve sonuna kadar karşı çıkılır.