#30335
Anonim
Pasif

@BURÇ 8783 wrote:

Bir şey daha var. Yanlış bilgilendirme olmaması için açıklama yapma gereği hissettim.

Yukarıda alıntılamış olduğum cümleyi bu forumda ikinci kez kurdunuz.

İlkinde tartışma olmaması için görmemezliğe geldim; ama aynı cümleyi tekrar kurunca açıklama yapma gereği hissettim.

Bahsetmiş olduğunuz gibi Mesih İsa benden sonra, kendisini “Kurtarıcı” olarak tanımlıyacak hiç kimse gelmiyecektir demiyor!

Tam tersine, benden sonra, sizleri kandırmak için yalancı peygamberler gelecektir diyor.

Bakın burası çok ama çok önemlidir!

Benden sonra hiç kimse gelmiyecek demesi farklı birşeydir.

Gerçek ve yaşam benim; ama bununla birlikte benden sonra sizlerin aklını çelmek için ve sizleri kandırmak için yalancı peygamberler gelecektir demesi çok daha farklı bir şeydir.

Neden farklıdır?

İlkinde olduğu gibi, Mesih İsa benden sonra kendini “Kurtarıcı” sıfatıyla adlandıran kimsenin gelmiyeceğini söylemesi, Mesih İsa’nın doğru bir bilgi sunmadını ortaya koyar, sonuçta Muhammed geldi ve “Ben kurtarıcıyım” dedi.

İkincisin yazdığımda ise gerçek ve yaşam benim, dolayısıyla son peygamber benim; ama bununla birlikte benden sonra insanoğlunu kandırmak için yalancı peygamberler gelecektir demesi, Mesih İsa’nın ve dolayısıyla Kutsal Kitabımızın haklılığını ortaya koyar.

Bir nevi alamet gerçekleşmiştir.

Daha fazla bilgiyi Matta 24 ten edinebilirsiniz.

hz muhammedd geldi ben kurtarıcıyım demedi. hz muhammedd ben allahın elçisiyim dedi. puta tapanlara bunları bırakın alemlerin yaratcısı var dedi. bebekleri dirir diri gömmeyin dedin kendi elinizle yaptığınız taştan topraktan şeylere tapmaytın dedi.yaradanın varlığına ve birliğine inanın dedi.şimdi sayın kardeşim bunun neresi yalancılık insanlara banamı tapın dedi?yoksa elinizdeki incilin dediği gibi ben allahın ruhuyummu dedi?ben allahın kulu ve elçisiyim dedi.
hz muhameddin çağrısı ile diğer peygamberlerin musanın nuhun ibrahimin çağrısı arasında ne fark var bana anlatırmısın lütfen?eski antlaşmada hz muhamedin geleceği yazılıdır. rab sizin kardeşleriniz arasında bir peygamber çıkarak ona tüm buyruklarını verecek siz de ona uyun der tevrat kitabı.kardeşleri arasındaki kasıt ismailin soyundan olması.

saygılarımla