Re: Hristiyanlıkta cehennem kavramı varmı ?

#30319
Anonim
Pasif

Gerçi Burç kardeş bana 3 gün önce son mesajını yazdığını belirtmiş; ama benim de son mesajımı yazmam gerekiyor. Çünkü, nasıl olduysa o mesaj benim gözümden kaçmış ve sanki ben onu kör, cahillikle suçlamışım gibi bir anlayış olmuş. Halbuki bu tür yargılama cümlelerini şahsen kendisi kullanmadığı sürece ben kendiliğimden kullanmamaya çalışırım. Burda da öyledir. ”Kör cahil” tanımlaması tamamen kendine aittir.

BURÇ;8709 wrote:
Vakti zamanında, Orhan Ant’ın kurduğu incilturk adında bir irc server ı vardı. Ben oraya kör cahil bir insan olarak girdim. Hiç bir şeyden haberdar değildim. Gün geldi sizin yere göğe sığdıramadığınız Yehova şahitlerinin dediklerine bile “acaba doğru mu söylüyorlar?” şüpesiyle yaklaştım… Ben bu pisikolojideyken bu irc serverına girdim ve bana bir çok şeyi öğreten yine bu server oldu. Ruhumdaki sorunlar çoğalmaya başladığında ise araştırmaya başladım…

abdulKadir;8740 wrote:
Bakın, kör cahil bir hristiyan olmanızdansa dinini anlamış ve neye inandığını bilen dindar bir hristiyan olmanız elbette çok güzel bir şey. Temiz yaşamın düşüncesi de insanların dindar olması. Hristiyansa gerçek hristiyan olsun, dinini hayatında uygulasın. Müslümansa, yahudiyse yine öyle. İsmi hristiyan veya müslüman olanların dünyayı güzelleştirmek adına yapacakları birşey yoktur çünkü.

BURÇ;8709 wrote:
Ve Rab’bime şükürler olsun ki mutluyum. Yani bu süreçleri baz alarak nasıl olurda körlükten, cahillikten ve ezberlikten bahsedebilirsiniz? Komik olmaz mı?

Ortada bir komiklik varsa sorumlusu sizsiniz demekki.

BURÇ;8709 wrote:
Demogaji yapmayın. Bu konuların kralla, kralcılıkla hiç bir ilgisi yoktur. Sizde pekala biliyorsunuz ki yazmış olduğunuz cümleler sonucu bu forumda sizin karşınızda adminde, super modta, üye de yer aldı ve alacaktırda. Eğer siz Hristiyan bir foruma gelip, Yehova şahidini övüyorsanız, Mesih İsa’nın Tanrılığını kabul etmiyorsanız elbetteki Hristiyanları yanlış düşündüğünüzü belirtmek için karşınızda bulacaksınızdır. Bununla da yetinmeyip, Kutsal Kitap öğretilerine tamamiyle ters olan şeyleri Kutsal Kitapta vardır diyen insanları dinler arası diyalok çatısı altında destekliyorsanız, kusura bakmayın ama size bu forumda bu tarz şeyler yazmayın denmiyecekte ne denecek?

Sanırım beni birileriyle karıştırdınız.:) Yazdıklarımdan dolayı bana Fırat beyden başka tepki gösteren olmadı. Bir de sizle olan seviyeli tartışmalarımız var. (Eğer üye olan admin veya mod’lardan bahsediyorsanız onları ben bilmiyorum tabi. Ama dindar bir hristiyan arkadaşın böyle bir ikiyüzlülüğe başvuracağını sanmam.) Israrla yönetici arkadaşlardan rica ettim; ”eğer yazdıklarım sizin yayın ilkelerinizle çelişyorsa lütfen bilidirin” diye ama bir açıklama da gelmedi bir uyarı da. Sadece ”Mucizehal” kerdeşin bir mesajına yaptığım takdir cevabı dışında (o sadece alkıştan ibaretti ve metin yoktu) hiçbir mesajım sansürlenmedi. Gözden geçirilmedi. Demekki, yönetici arkadaşlar sizin gibi düşünmüyorlar. Demekki onlar sizden daha fazla hoşgörüden ve çokseslilikten yanalar:)