#30253
Anonim
Pasif
BURÇ;8694 wrote:
abdulKadir arkadaşım,

Bakın burası Hristiyan bir forumdur ve açıkçası Hristiyanlığa göre radikal düşüncelerede izin vermez. Bu forumun amacı Hristiyan öğretilerini yaymaktır.

Tekrarlıyorum, eğer bir kişi, Hristiyanlıkla alakası olmayan şeyleri söylüyorsa ve bu söylediklerinin Kutsal Kitapta yazılı olduğunu iddia ediyorsa, affınıza sığınırım ama ben bu kişiyi okumamakla, araştırmamakla suçlarım.

Ağzınıza sağlık. Demek bu forumun amacı hristiyan öğretilerini yaymaktır. Kime yayacaksınız söyler misiniz? Her size aykırı düşüneni suçlarsanız, radikal ilan ederseniz, tahammülsüzlük gösterirseniz kime yayacakasınız. Her konuda ayı düşünen (ki bu ne pratikte ne de teoride mümkündür) birkaç hristiyan arkadaş kendiniz söyleyip kendiniz mi dinleyeceksiniz?

İkincisi, adından da anlaşıldığı gibi yaymak istediğiniz konu hristiyan öğretidir. Yani öğretilmiş olan. Birilerinin daha önceden üzerinde çalıştığı ve bir çerçeve içine koyduğu bilgilerdir bunlar. Özgür düşünmeye engeldir. Bunun yerine sadece kutsal kitabın insanlara ulaştırılması için uğraşılsa ve sizler de bu kitaplardan neler anlayıp nelere inandığınızı parantez içinde belirtseydiniz belki daha verimli olurdu ama bu konu tamamen sizin tercihiniz tabi ki.