Re: Hristiyanlıkta cehennem kavramı varmı ?

#30248
Anonim
Pasif

@abdulKadir 8683 wrote:

Sayın Burç kardeş, izmirli gizem kardeşin kutsal kitabı okuduğu ve kendisinin de söylediği gibi hala okumaya devam ettiği ortadadır. Ama bu okumasında %100 tarafsız olması mümkün değildir. Özellikle ”Tanrı”nın tekliği konusunda ilgili ayetleri sizin anladığınız gibi anlayamaz. Öyle anlarsa ortada islamdan eser kalmaz çünkü. Onun için, bu anlama farkını, bilgisizliğe, tembelliğe, ezberciliğe ve okumamazlığa yüklemeniz adil olmaz. Bunun yerine, ” kardeşim, bu ayetleri sizdeki Allah inancından dolayı bizdeki gibi anlamanız mümkün değildir, dolayısıyla tartışmak yerine sadece bilgi sahibi olmak için konuşsak iyi olur…” gibi karşılık verilebilinir. Unutmayın ki, aynı kitabı okuyan yahudiler ve Yehova şahitleri de sizin anladığınız şekilde anlamıyor bu konuları. Onları da bilgisizlik veya okumamazlıkla suçlayamayız heralde değil mi?

Hakemliğimi dikkate alacağınızdan dolayı şimdiden teşekkür ederim.

abdulKadir arkadaşım,

Bakın burası Hristiyan bir forumdur ve açıkçası Hristiyanlığa göre radikal düşüncelerede izin vermez. Bu forumun amacı Hristiyan öğretilerini yaymaktır.

Çok özür dilerim ama bir insan çıkıpta Hristiyanlıkla hiç bir alakası olmayan şeyleri söylüyorsa ve birde bunların hepsinin Kutsal Kitapta yazılı olduğunu iddia ediyorsa, benden bu konuda en ufak bir taviz beklemeyin. Burada Tanrı’nın sözü değiştirilecek ve biz bunu alttan alıp anlayış gösterecez :) Bu hiç bir zaman kabul edilemez bir şeydir ve bu tarz insanlarla her zaman mücadele halindeyizdir.

Tekrarlıyorum, eğer bir kişi, Hristiyanlıkla alakası olmayan şeyleri söylüyorsa ve bu söylediklerinin Kutsal Kitapta yazılı olduğunu iddia ediyorsa, affınıza sığınırım ama ben bu kişiyi okumamakla, araştırmamakla suçlarım.

Aslına bakarsanız bu iyi niyetli bir yaklaşımdır. Birde bu işin kötü niyetli bir yaklaşımı vardır ki oda bu tarz insanları art niyetle suçlamaktır… Umarım art niyetle konuşmuyordur… Bilmediğinden, okumadığından, araştırmadığından konuşuyordur…