#30189
Anonim
Pasif

Sayın izmirligizem, bu sertliğinizi anlayamadığımı söyleyeceğim. Siz, tıpta okuyan bir insan değil miydiniz ? Hatta ilk üye olduğunuzda size yazı yazdığımı iyi anımsıyorum. Sizi 5. sınıftaki yeğenimle bile tanıştırmayı düşünmüştüm. Sayın burç, burada yani şu anda ( Saat 02.19, gece yarısı,kendisi yanıt verecektir ki; yanıt verme gereksinimi var saydım kendimde. ) forumda değil. Siz tıp da okuyan bir kişi olarak; benden zeka yönünden kat ve kat üstünsünüz. Zira benim algılama kapasitem,sınırın altında.Hadi gelin size ( Yalnış anlamayacağınızı umuyorum. ) güzel bir anektod anlatayım. Şunu da söyleyeyim ki; sizden 2 yaş büyük kızım var. Forumda yazıları var. O da abdal ( aptal değil ). Bir üniversite bitirdi.Hem 2. yi okuyor hem de çalışıyor. Bazen kızdığı zaman ben kaçıyorum. Ama onun yüreğinin güzelliğine inanıyorum ki;benim yerime foruma yazı yazdığında da bunu gösterdi. Bunları söylüyorum, övünmek için değil ( Tek övülecek RAB’dir ). Neyse ! Sözü çok uzattım anekdotu kaçıracağız ve siz de okurken sıkılacaksınız.

Ben, İzmir Atatürk Lisesi mezunuyum.İzmir’li olanlar ya da orada yaşayanlar, nasıl zorlu bir okul olduğunu iyi bilirler. Ben gariban,hiç ders kitabı bile götürmeden oradan mezun oldum. Hadi mezun oldun da ne oldu ? sözlerini duyar gibiyim.Oradakilerin hepsi neredeyse dünyasal sistemle seçilmiş çocuklardı. Kimileri fransız kimileri ingiliz ve kimileri ameriken okullarını bitirip gelmişlerdi.Bense, oraya, İzmir’de kimsenin önemsemediği Karataş’ta bir ortaokul’dan gelmiştim( Bunları, hiç söz konusu yapmadım.) Ama, bir fark vardı.
İngilizce, Fransızca ve Almanca’yı, ilkokul dönemimde annem ve babamdan ( O zamanlar ilköğretimin 1. basamağında yabancı dil yoktu. )öğrenerek gelmiştim. 1. üniversite,2. üniversite derken yüksek lisans bunları bitirdim. Şimdi bir gariban olarak da 2 yıllık yüksek ilahiyat yapıyorum.( Bölümlerimle ilgili değil ) Annem üniversiteyi bitirdikten sonra şöyle dedi: ” 40 yıl düşünsem senin üniversiteyi bitereceğin aklıma gelmezdi.” Neden bunlardan bahsettim ? Çok basit ! Sakinlik gerekiyor… Bazen benim yazılımlarımda çok sert oluyor gibi ki, benim için değil ! Evet ! Gelelim yanıtlara.

Birincisi üç Tanrı değil; tek Tanrı vardır. Tanrı’nın üç benliği vardır . Zira; hem Tanrı’nın her şeye egemen olduğunu ifade edeceksin hem de Tanrı’nın her şeye kadir olmadığını söyleyeceksin olmaz böyle bir şey.Dünkü bir yazıma bakın, görürsünüz ki; Tanrı’nın üç benliği olduğunu müslümanlarda söylüyor ama sı var( Bunu forumda araştırınız. ) demiş ve eklemişim olmadığını ispatlamak ya da ispatlamamak onlara… Tanrı’yı insan mantığıyla düşünmeyin.

İkincisi; “on emir ” diyorsunuz ki, artık Yasa yok, hepsini kapsayan İsa Mesih ve lütuf var. Kutsal kitap’ı öyle masal gibi okumak yetmiyor, anlamak gerekiyor. Satır aralarını okumak gerekiyor.”Sünnet ” bir antlaşmanın göstergesiydi, ama sünnetsiz yürekler ve diller ? Düşünün. Bir de bilmediğiniz şey var ! Hala hristiyanlar ( gerek olmadığı halde sünnet olurlar ) Yani ( Bana darılmayın söylemlerim için, zira ben yarım yüzyılı geride bıraktım çok zeki olamam ! Beyin hücrelerim azaldı. ) ekinsellik özelliğinden, dünyasal ( şeytani ve karanlık güçlerinin etkisinden ) yaşam tarzından ya da benliğin beklentilerinde ve de mantığından kurtularak düşünelim.

İnsani mantığımıza göre hareket edersek; iyilik ve insancıl ( hümanist ) düşüncelerin bizi cennete götüreceğini sanırız. Acaba ? Size tek ve basit bir soru : ” Nereden geldik ve nereye gideceğiz ? Beni buna ikna edin; Rab’de kesin söz veriyorum ki 40 yıllık araştırmalarımı çöpe atacağım. Rab, haricinde ve O’nun bereketleri dışında bir edinimim ( Kazancaım ) olmadı. Cehennem açıkca var. Rab İsa’ya inanmayan. O da fiziksel değil; Tanrı’nın kendisidir. Sosuz yaşam cennettir. Cenneti de dünyasal yaşamla karıştırmayın. Yazacaklarım var ki; uzadı.

Rabbin sevgisi ve ışığı siizinle olsun.

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !

Dünyayı kazansan ne yararı olur ? isasiyahbeyaz rabbe hamdolsun