#30083
Anonim
Pasif
Suna;8391 wrote:
Sevgili Burç,

Kutsal Kitap cehemin varlığından söz eder. Tabii ki cehennem yargısı vardır. Kutsal Kitap’a göre gerçekten İsa Mesih’i yaşamına Rab ve Kurtarıcısı olarak kabul eden, günahlarından tövbe ederek Tanrı’ya yaraşır bir yaşam süren hristiyan için cehennem yargısı yoktur. Çünkü ölümden yaşama geçmiştir.

Ama bir de ismen hristiyanlar vardır. Hristiyan bir ana babadan dünyaya gelir, hristiyanım der, ama hristiyanlıkla hiçbir ilgisi yoktur. Her türlü günahı işler, Tanrı’dan uzak bir yaşam sürer.. O kişi istediği kadar ben hristiyanım desin, ama nafile! Eğer tövbe etmezse cehennem yargısından kaçamayacakatır.
quote]

Çok haklısınız Suna Abla…

Aslında bu tarz düşünceleri bende bir çok kere değişik değişik yerlerde yazmıştım.

Mesela Katoliklerin bebek vaftizine değinmiştim. Doğar doğmaz çocuklar kilise tarafından hristiyan yapılıyor; ama yaşları ilerledikçe bu çocuklar hristiyanlığa göre yaşamıyorlar, kendilerine çok farklı yollar çiziyorlar; bu tarz insanların hristiyanlığından söz edemeyiz demiştim.

Yada yine aynı konuda Bush örneğini vermiştim. Her fırsatta Hristiyan olduğunu, protestanlığı benimsediğini söyler; ama Bush’un hal ve hareketlerine baktığımız zaman, Hristiyanlığın oldukça dışında kaldığını belirtmiştim.

izmirligizem yeniden bu tarz bir şey yazınca, yazdıklarımı oldukça üstü kapalı geçtim; çünkü eskiden bu forumda kendisine oldukça detaylı yazmıştım.

Ama yine de uyarınız ve açıklamalarınız için çok teşekkür ederim.Mesajları yeni okuyan insanların akıllarında soru işareti kalmayacaktır.