Re: Hristiyanlık Ve Savaş

#28833
Anonim
Pasif
soldier_ua;4955 wrote:
Haçlı seferleri Papanın isteği doğrultusunda yapılıyordu. Bu da Hristiyanlık dininin savasla ilgisini gösterir aynı zamanda şiddetin ana kaynağıda yine burdan gelmektedir. Hitler bir hristiyandı ve yahudileri katletti, fazla geriye gitmeye bile gerek yok. Bugün ABD birazcık petrol ve dünya siyaseti için Irakta milyonlarca müslümanı katlediyolar. Bu olaylar her ne kadar acı olsa da gerçekler ve bunları kabul etmek zorundayız.

Degerli soldier_ua,
Bazen keşke Papa bunu yapmasaydi diyorum inanki, ve bugun sizinde bahsettiginiz gibi petrol icin veya baska cikarlar baska ülkelere saldiran SÖZDE HRISTIYAN ulkeler icin cok üzülüyorum. Ama biraz da seviniyorum tüm bunlari yapanlar Kutsal Kitap’a gore degil, kendi bencil ve egosit duygulari yuzunden yapmis olmalarindandir. Ve yine seviniyorum ki bircok kardesin söyledigi gibi İncil ve dolayısıyla İsa Mesih bunları emretmek yerine yapanlarida lanetliyor,

Ve İsa Mesih’i düsünüyorum, ne savasa katıldı, ne baska bir insana zarar verdi, hatta çarmıha çıktığında bile düşmanları icin Tanrı’ya: ‘BABA ONLARI AFFET DIYE YALVARDI’.

Ve yine böyle savaşanları düşünüyorum, Uhud, Hendek, Bedir ve daha onlarca savasi..Turkiye’yi düsünüyorum, Turkler’i müslüman yapmak icin halkı kılıçtan geciren emevileri, daha sonra Hizbullah’ı, Taliban’i ve onlarcasını..

Savaşi yasaklayan, insanlari ne yaparlarsa yapsınlar sevmemizi emreden bir inanca mensup oldugum icin şükrediyorum. Senin,de birkez İncil’i alip okumanı dilerim, çünkü yazdiklarına bakilirsa savasları ve savaşanları sevmeyen bir yönün var degilmi kardesim ??