Re: Hristiyanlık Ve Savaş

#28829
Anonim
Pasif

Sayın Soldier ua, tanri sevgidir

Tanrı’nın değişmez Sözü olan Kutsal İncil kesinlikle savaşa ve öldürmeye karşıdır. Yukarıdaki ‘Hrıstiyanlık ve Savaş’ adlı yazıyı okuduysanız, orada İncil’den verilen ayetlerde bunu görebilirsiniz. Papa, benim ve sizin gibi bir insandır. Sonsuzdiren kardeşimin de dediği gibi papanın yaptıkları sadece papayı bağlar.

İsa Mesih şöyle der:
‘Düşmanlarınızı sevin, sizden nefret edenlere iyilik yapın, size lanet edenlere iyilik dileyin, size hakaret edenler için dua edin’

İsa Mesih, ‘gidin öldürün, savaşın, cihad yapın, kılıçla insanları dinlerinden döndürün, hak dine getirin’ demiyor. İsa Mesih ‘düşmanlarınızı sevin!‘ diyor ve sadece sevgiyi öğretiyor. Kutsal İncil Kitabı’nı okuyanlar orada gerçek sevgiyle karşılaşıyorlar, kurtuluşa giden Yol’u yani İsa Mesih’i buluyorlar ve kurtuluyorlar. O’nun günahlı insan uğruna haç ölümüne gitmesi, sevgisinin ve merhametinin büyüklüğünü gözler önüne seriyor.

Ayrıca Hitler gibi, zalim, diktatör, ve şeytana hizmet etmiş, Tanrı tanımaz bir adamı nasıl ‘Hrıstiyan’ diye adlandırıyorsunuz buna şaşıyorum.

Neyse, Tanrı, gerçekleri görebilmeniz için ruh gözlerinizi açsın.

Andreas