#31647
Anonim
Pasif

Ve yine böyle savaşanları düşünüyorum, Uhud, Hendek, Bedir ve daha onlarca savasi..Turkiye’yi düsünüyorum, Turkler’i müslüman yapmak icin halkı kılıçtan geciren emevileri, daha sonra Hizbullah’ı, Taliban’i ve onlarcasını..

sayın pastör orhan bey
affınıza sığınarak ayrıca bir din adamı kimliğinize güvenerek size bazı sorularım olacak yukarda alıntı yaptığım sizin cimlelerinizle iligili olarak. umarım modlar yayınlar bunu ve sizde beni aydınlatırsınız. bunu kesinlikle bir art niyetle sormuyorum ve savaşları benimsediğim içinde sormuyorum. sadece bu konuda lütfen beni yanıtlayın.
sayın pastör
bedir uhud ve hendekle ilgili olarak.bedir savaşını ve şartlarını lütfen bir kez daha gözden geçirin. orhan bey sırf inandığı için ezilen hor görülen kızgın kumlara yatırılan karınları üzerine taş koyulan insanlara yapılan zulumlari sizce nasıl karşılamalıydılar o zavallılar.sırf inandığı için bacaklarından develere bağlanan ve vahşice parçalanan sümmeyenin çocuğu ne yapmalıydı. bunlar yetmedi sırf inandıkları için yerlerinde sürgün edilen insanların mallarını talan edip onların burnu dibinden geçirip satmaya gidenler ile savaşmayıp ne yapmaları gerekli idi. savaşı başlatan onalr değilmiydi? bedirde bir avuç imanlıya mağlup olan kibirli müşriklerin korkunç bir ordu ile yeniden inanların üstüne gelmeleri karşısında o insanlar savaşmayıp ne yapacaklardı. hendek savaşıda aynen öyle oldu yine orduları ile inanların üstüne geldiler onlar sadece kendilerini savundular.
sayın pastör
sizin için isa mesih ne ise bizler içinde bedir uhut o kadar kutsaldır.bedirde şehit olanlar bizim göz bebeiğimiz olanlardır.onlar islamın ilk şehitleridir ve bizler için onların kutsallığı asla tartışılamaz bile.
sayın pastör
sizin için isanın havarileri ne ise bizler içinde hz muhammedin sahabeleri yani arkadaşları odur.lütfen bir din adamı olarak bir kilise önderi olarak yukarıdaki sorularıma cevap yazarmısınız.