Re: Hristiyan Olmanın Zorlukları

#32850
Anonim
Pasif

Quote:
Benim kalbimi açan İsa Mesih oldu. O bana merhamet elini uzatmasa idi, hiç bir şeyin farkında olmayacaktım. Çünki hiç bir Hristiyanla karşılaşmadan, kutsal kitabı hiç okumadan, İsevi’liğin ne olduğunu bilmeden iman yolculuğum başladı. Bu kendiliğinden olacak bir iş değidir. Hâni uzun müddettir kutsal kitap üzerinde çalışıyor olsa idim, bir açıklamasıolabilirdi.Şimdi benim tek açıklamam İsa Mesih efendimin hak etmediğim halde bana uzanan lütûf elidir.

Çok sevgili A’raf kardeşimiz,
Tanrı’nın size dokunduğunu, Kutsal Ruh’u ile bereketlediği çok açık. Hepimize bereket oluyorsunuz. Rabbimiz iyidir, inayeti sonsuzdur. O seçtiklerini dünyanın her yerinden seçerek kendisine getiriyor, kutsuyor ve kullanıyor. Bizler O’nu tanımazken, O’na düşmanken, O bizi arıyor, buluyor ve kendisine çekiyor.

Quote:
Türkiye de islam dan başka din seçmiş olmak ‘Zor zenaat’tir.Kulaktan dolma bilgilerle ve ‘şartlı refleks’ türü bir ‘İman’ ile kendisini dindar zannedenlerin, başka inanç sahiplerine tahammülleri elbette olmayacaktır. Bu sıkıntılara karşı durabilmenin ilacı dua ve sabırdır. İsa Mesih’in şefkat eli kendisine inananların üzerindeN hiç eksik olmasın. İnanmayanların da kalplerine merhamet ve anlayış versin. Amin.

Gerçekten Türkiye’de Hristiyan olmak zordur. Çünkü insanlar, hristiyanlara karşı her zaman önyargılı olmuşlar, gavur damgasını vurarak onları tanrısızlıkla suçlamışlardır. Rab’bin onlara da merhamet ederek onları kurtarması için dua ediyoruz. Bu insanları kesinlikle suçlamıyoruz, kızmıyoruz da. Çünkü böyle öğrenmişler, böyle görmüşler. Ama gerçek Hristiyanları tanıdıkları zaman, onların birer öcü olmadıklarını anlıyorlar. Onlardaki ilahi sevgiyi, Tanrı’nın işlerini, ışığını görünce, Hristiyanlığı araştırma isteği uyanıyor içlerinde ve tüm yürekleriyle araştırdıklarında ve aradıklarında gerçeği buluyorlar.

Sevgilerle