Re: Hristiyan olmanın zorlukları

#30460
Armagan
Anahtar yönetici

Amaç ‘kötülemek’ ise her şey mübahtır ya, işte bunların yaptığı da aynen bu. Onlar da hiçbir Hristiyanın veya misyonerin İncil’in sayfaları arasına 100’er dolar koyup millete dağıtacak kadar ‘akılsız’ veya ‘zengin’ olmadığını çok iyi biliyorlar ve gözümüzün içine baka baka yalan söylüyorlar!. Biliyorlar da, onlara bi ‘çamur’ atalım da izi kalsın, millet onları böyle aşağılık, kötü maksatlı insanlar olarak bilip uzak dursunlar, diye yapıyorlar. Kendileri basına da yansıyan ‘başlarını örtüp partilerine oy veren’ kişilere parasal yardım yaptıkları için, herkesi öyle zannediyorlar.

Ben de 30 yıla yakın bir zamandır İsa Mesih’e iman eden birisiyim. Şimdiye kadar Hristiyan oldu diye birine para verildiğini ne duydum, ne de gördüm. İnancını parayla satan bir kişi zaten kişiliksiz ve güvenilmez biridir. Yarın birileri daha fazla bir para teklif edecek olursa, demek burayı bırakıp diğer yere de rahatlıkla gidebilir. Pastör kardeşimin de yukarıda dediği gibi, Türkiye gibi bir ülkede 100 dolar karşılığında birileri Hristiyan oluyorsa, çok ucuza gidiyor bence.. Çünkü Türkiye’de Hristiyan oldun mu, işini, eşini, dostunu, saygınlığını kaybedip aşağılanabilen, tehdit edilen, dövülen, boğazı kesilen biri olabiliyorsun. Hangi 100 dolar bunların karşılığı olabilir?

12Sevgili kardeşlerim, sınanmanız için size giydirilen ateşten gömleği, size garip bir şey oluyormuş gibi garipsemeyin. 13Tersine, Mesih’in acılarına ortak olduğunuz oranda sevinin ki, Mesih’in görkemi görüldüğünde de sevinçle coşasınız. 14Mesih’in adından ötürü hakarete uğrarsanız, size ne mutlu! Çünkü Tanrı’nın yüce Ruhu üzerinizde bulunuyor. 15Hiçbiriniz katil, hırsız, kötülük yapan ya da başkalarının işine karışan biri olarak acı çekmesin. 16Ama bir kimse Mesih inanlısı olduğu için acı çekerse, utanç duymasın. Taşıdığı bu adla Tanrı’yı yüceltsin. (İncil 1 Petrus 4:12-16).