#30675
Anonim
Pasif

Peki savunmuş olduğum bu düşünceler Pavlus’un düşünceleri değil miydi? Bu söylemlerimin hepsine Fırat Abi de tanıktır aslında.

Fırat Abi, belki yazdıklarınızı ben yanlış değerlendirip yorum yaptım; belki de siz benim yazdıklarımı yanlış algılayıp o tarz bir yorum yaptınız… İnanın ki bunların benim için hiç bir önemi yok… Sonuçta, her ne kadar Pavlus’a bakış açılarımız farklı olsa da, sizinde, benim de tek bir amacımız var: Tanrı’yı yüceltmek. Gerisi benim için dünyevi şeylerdir. Sizin gerçekten yürekten Tanrı’ya bağlı oldunuzu biliyorum. Bunun için sizi çok seviyorum ve bir hatam olmuşsa da içtenlikle özür dilerim…[/quote]

Sevgili kardeşim burç, her kişi hata yapar. Sen, ben ya da bir diğerleri önemli değil. Burada tartışılan bir ” sözcük “ bile önemlidir. Dediğiniz tanıklığı doğruluyorum. Lakin tekrar ifade edeyim ki; yönelttiğim eleştiri ( Ki, Rab’deki kardeşim orhan’ın yanıtları doğrudur. ), sizinle ilgili değildi.( Bunu birden fazla ifade ettim. ). Yazılar aceleye gelmez. Burada Rab’bin adını yüceltmeye çalışan birer gariban işçileriz. Yazımda ne demişim: Bir kardeşimizin yazacakları var, benim sözcüklerimle ilgili. Hala onu bekliyorum.O, yazdığın da ben de gerekeni yazacağım.

Hangi ayrımda olursa olsun; Rab’de herkardeşimi saçının en ince kılına kadar seviyorum.Ama soruya ya da sorduğum ve de buraya getirdiğim bir soruya ,sadece kendim yorum getireceksem ki; o soruya gerek yoktur. Hatta yazmama da gerek yoktur.

Samsun’da dediğiniz kilise, sanırım ki; kilise kavşağı denilen yerdeki kilise. Ben o arada yaşayan insanlara sordum ve de konuştum. Hiç de insanların oraya karşı bir olumsuz tavrını görmedim. Hatta yabancı olmama rağmen çok da yardım ettiler.Bir kaç kişinin yaptığı olumsuz davranışları genele yaymayalım. Zira; ülkemizde insanlar, neredeyse medyayla ( basın-yayınla ) yatıp kalkıyorlar. Değerlendirmelerimizde, dikkat olması gerekir, sanırım.

İnsan, canına karşılık ne verebilir ?
Biz inanlılar, Tanrı’nın merhametiyiz.
Ayak izimiz, Mesih’tir ve yolumuzdur.
isasiyahbeyaz Dünyayı kazansan neye yarar ?