#30109
Anonim
Pasif

Gösterdiğiniz bir gelişmenin , anne babanızı ya da öğretmeninizi gerçekten hoşnut ettiği bir zamanı anımsıyor musunuz ? Babasının yanında boy salan, ona yetişmeye çalışan küçük bir çocuk gördümüz mü ? Bir defasında, ziyarete gittiğim bir evde, iki çocuk babalarının boy hizasını duvara işaretlemişlerdi. Bu işaretin altında, çeşitli tarihler ve çocukların boy ölçümleri vardı. Göksel babamız, bizim de olgunlaşmamızı ve kendisiyle beraberlikte bulunmamızı ister. Tanr, bizi kendi benzerliğinde yarattı. O’nun tasarısı, bu benzerliğe doğru olgunlaşarak; gelişmemizdir.

Ne var ki, imanlının olgunlaşması belki de anlaşılması zor bir şeydir. ” Hristiyan olgunluğu neye benzer ? ” diye sorabilirsiniz. Yukardaki paragrafta, örnek gösterdiğim çocukların görsel bir hedefleri vardı. Babalarını tanıyorlardı. Babalarının boyunu ölçebiliyorlardı. Kendilerinin de zamanla santim santim babalarının boyuna eriştiklerini ve büyüdüklerini görebiliyorlardı.

Kutsal Kitap, açık bir kitaptır.İsa Mesih, insanların günlük yaşamlarından aldığı örnekleri benzetmelerinde ” resimler ” olarak kullandı.Kutsal Kitap’taki gelişim standartları açıktır ve her birimizi kapsar.

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !

Bugün, dünyayı kazansan sana ne yararı olur ? hisusa tanri sevgidir