#31825
Anonim
Pasif

Â’raf;11570 wrote:
“Gerçek mesaj” derken neyi kasdettiğinizi de açıklasanız sevinirim Sn. abdülKadir. Orta yerde bir de “Sahte” Mesaj mı var da, ‘gercek mesajdan’ bahsediyorsunuz.’?
Â’raf;11570 wrote:
Kur’an da geçen Hz. İsa anlayışını kasdediyorsanız, bu mesajınız her ne kadar “Kutlama” gibi görünse de iğneleyici ve pek de şık durmuyor. Eğer kasdettiğiniz İncil ‘de anlatılan İsa ise, o zaman sizde epey değişiklikler olmuştur demektir.

Esenlik olsun size,

İlk başta duyarlılığınız için teşekkür ederim.

Bu konu hakkında ne söyleseniz haklısınız; ama malesef ki bu haklı tepkinizi ortaya koyuğunuzda; bu haklı tepkiniz “uzatılan dostça ele düşmanca cevap verme” olarak değerlendiriliyor.

Böyle durumlarda ben de zaman zaman tepkiler veriyorum ama sanırım bu şekilde haksızlıklara uğradığımızda en doğru olanı Efesliler 4:29 ayetini dinlemektir.

Ağzınızdan hiç kötü söz çıkmasın. İşitenler yararlansın diye, ihtiyaca göre, başkalarının gelişmesine yarayacak olanı söyleyin.”

Sonuç olarak, kutlama mesajı altında bize olan hakaretlere karşı biz yine de sevgiyle yaklaşalım ve teşekkür edelim.

Kim bilir, belki bu şekilde davranırsak, Abdulkadir Bey’de bizi sahte mesajın takipçileri diye suçlarken, aslında o sahte mesajın(!) içindeki sevgiyi görüp, düşüncelerindeki yanlışlığın farkına varabilir.

Başkalarının gelişmesine yarayacak olanı söylediğimizde, eğer o başkaları bilinçlenip, gelişebilirse ne mutlu bize.