#31849
Anonim
Pasif
Â’raf;11585 wrote:
Sn.ἀγάπη,

Benim maksadım da, asla kabalık değil. Sadece arkadaşın “Gerçek mesaj” derken neyi kasdettiğini de açıkça yazmasını beklerdim. Yarım asrı geçen hayatımda iyi bir müslüman olmayı başarmadım. Daha sonra inancıma dair herşeye tepatakla oldu. Şu an Hristiyan değilim. Ama eski inancıma göre bu inanca daha yakın durmaktayım. Bu işler kıyafet değiştirir gibi kolay olmuyor.

İsa Mesih içimde bazı şeyleri değiştirdi. Ama hala tereddütlerim var. Bunlarıda aşabilirsem, bir saniye bile durmadan Hristiyan olacağım. Bu tereddütler okumakla öğrenmekle aşılacak işler değil. İlâhi bir yardım gerek. İçimde farklı bir ateşi uyandıran İsa mesih, umuyorum devamınıda getirecektir.

Bazı şeylerin gerçekeleşmesi bir zaman ve nâsip meselesidir.

Saygılar.

Sevgili ögretmenim A’raf
evet cok dogru bir ifade kullanmissin.Icinde farkli bir atesi uyandiran ya da benim deyimimle kalbinin kapisini aralayan Isa Mesih(Yesuah) baslattigi isi tamamlayacaktir.Sen hic merak etme.Yanliz kalbinin kapisinda durup sabirla kapiyi calan Rab Isa’ya kalbinin kapisini tamamen acmalisin ki Isa Mesih iceri girebilsin ve beraberce yemek yiyebilesiniz.

Sevgili A’raf en yakin zamanda sana da Rab’deki kardesim diyebilmenin heyecanı ve merakı icerisindeyim.Dua et.Rab Isa Mesih adıyla ve iste,ARA.Rab seni yanitlayacaktir.
Sevgili ögretmenim sana sevdigim ayetlerden secmeler gönderiyorum.Rab seni bereketlesin Kutsal Ruh’uyla seni aydinlatsin ve esenlik versin.Amin.

Baska hic kimsede kurtulus yoktur.Bu gögün altında insanlara bagıslanmis, bizi kurtarabilecek baska hicbir ad yoktur.Elcilerin isleri 4,12

Böylece Mesih Isa’ya ait olanlara artık hicbir mahkumiyet yoktur.Cünkü yasam veren Ruh’un yasası,Mesih Isa sayesinde beni günahın ve ölümün yasasından özgür kıldı.
Romalilar 8,1-2

ISA”Yol,gercek ve yasam Ben’im” dedi.”Benim araciligim olmadan kimse Baba’ya gelemez. Yuhanna 14,6

Sevgili kardeslerim,birbirimizi sevelim.Cünkü sevgi Tanri’dandir.Seven herkes Tanri’dan dogmustur ve Tanri’yi tanir.Sevmeyen kisi Tanri’yi tanimaz.Cünkü Tanri SEVGI’dir.Tanri biricik OGLU araciligla yasayalim diye O’nu dünyaya gönderdi,böylece bizi sevdigini gösterdi.Tanri’yi biz sevmis degildik, ama O bizi sevdi ve Oglu’nu günahlarimizi bagislatan kurban olarak dünyaya gönderdi.Iste sevgi budur.
1.Yuhanna 4,1-10

Kendisinde Tanri Oglu bulunanda yasam vardir,kendisinde Tanri Oglu bulunmayanda yasam yoktur. 1.Yuhanna 5,12

Carmihla ilgili bildiri mahva gidenler icin sacmalik,biz kurtulmakta olanlar icinse TANRI GÜCÜ’dür.

Cünkü bize bir cocuk dogacak,
Bize bir Ogul verilecek.
Yönetim onun omuzlarinda olacak.
Onun adi Harika Ögütcü,
Güclü Tanri,
Ebedi Baba,Esenlik Önderi olacak.Yesaya 9,6

TANRISEVGIDIR.png