#31838
Anonim
Pasif
Â’raf;11585 wrote:
Sn.ἀγάπη,

Benim maksadım da, asla kabalık değil. Sadece arkadaşın “Gerçek mesaj” derken neyi kasdettiğini de açıkça yazmasını beklerdim. Yarım asrı geçen hayatımda iyi bir müslüman olmayı başarmadım. Daha sonra inancıma dair herşeye tepatakla oldu. Şu an Hristiyan değilim. Ama eski inancıma göre bu inanca daha yakın durmaktayım. Bu işler kıyafet değiştirir gibi kolay olmuyor.

İsa Mesih içimde bazı şeyleri değiştirdi. Ama hala tereddütlerim var. Bunlarıda aşabilirsem, bir saniye bile durmadan Hristiyan olacağım. Bu tereddütler okumakla öğrenmekle aşılacak işler değil. İlâhi bir yardım gerek. İçimde farklı bir ateşi uyandıran İsa mesih, umuyorum devamınıda getirecektir.

Bazı şeylerin gerçekeleşmesi bir zaman ve nâsip meselesidir.

Saygılar.

Sevgili kardeşim ben sizi çok iyi anlıyorum ki bu sebebten ötürü de mesajıma “duyarlılığınızdan ötürü çok teşekkür ederim” diye başlamıştım.

Ama Abdulkadir Bey’in diğer mesajlarını okuduğumda yazılan mesajları hep bu tarafa çektiğinin farkına vardım. Bu tarz imalı mesajlarına tepkiler verildiği zaman “İncil’de yazılı olduğu gibi beni eleştirmeyin ki eleştirilmeyeseniz” tarzı cevaplar verdiğine tanıklık ettim.

Ayrıca bahsetmiş olduğunuz çelişkileri de çok çok iyi anlayabiliyorum. Üç aşağı, beş yukarı hepimizin ilk başlarda yaşadığımız şeylerdi bunlar. Zamanla, hamdolsun ki, kafamızdaki bütün soru işaretlerini aşabildik. İnanıyorum ve temenni ediyorum ki siz de kafanızdaki soru işaretlerini zamanla aşabileceksiniz.

Kafanızda soru işaretleri olduğu zaman size “İncil’i okuyun”, “Sabredin, Rab size doğru yolu gösterecektir” diyenler mutlaka olacaktır. Bunların hepsi kesinlikle doğrudur. Ama sizin yaşadıklarınıza benzer şeyler yaşamış biri olarak benim de size kardeşçe bir tavsiyem olacaktır: “Kiliseye gidin”.

İnanın ki çok ama çok faydasını göreceksiniz. Çünkü orada herşeyden önce gayet bilgili bir önderiniz olacaktır. Ve ayrıca orada yıllarını Hristiyanlığa vermiş kardeşler var. Onlar kafanıza takılan soru işaretlerine en ince ayrıntısına kadar cevaplıyacaklardır.

Kimi zaman insanların pek vakti olmuyor ve buradan detaylı bir şekilde cevap alınamıyor ama yüz yüze olan konuşmalar kafada ki soru işaretlerinin giderilmesinde her zaman çok daha etkili olabiliyor.