ANASAYFA Forum AKTUEL OLAYLAR VE YANSIMALAR HRANT DINK OLAYI VE YANSIMALARI Hrant Dink Cinayeti Sonrasında Hristiyan Türkler Ne Diyor? Re: Hrant Dink Cinayeti Sonrasında Hristiyan Türkler Ne Diyor?

#28082
Anonim
Pasif

Öncelikle Hrant Dink’in acılı ailesine başsağlığı, Tanrı’dan onlara sabır ve teselli diliyorum.

Bir insanı düşüncelerinden dolayı yargısız infaz ederek yaşamına son vermek ne kadar da kolaymış insanlıktan nasibini alamayanlar için.. Üstelik de, acımasız ve hunharca yapılan bu hain saldırı öncesi, zanlının gidip gönül rahatlığıyla namaz kılarak ibadetini yerine getirmesi ve sonra da, ‘pişman değilim, yine olsa yine yaparım’ demesi ne denli düşündürücü ve ürkütücü !

Bu durum karşısında Rabbimiz İsa Mesih’in şu sözleri geliyor hemen akla:

‘Ama ben size diyorum ki, düşmanlarınızı sevin, size zulmedenler için hayır dua edin. Öyle ki, göklerdeki Babanız’ın oğulları olasınız’ (İncil’de Matta 5:44-45).

‘Atalarımıza, ‘Adam öldürmeyeceksin. Öldüren yargılanacak’ denildiğini duydunuz. Ama ben size diyorum ki, kardeşine öfkelenen herkes yargılanacaktır. Kim kardeşine aşağılayıcı bir söz söylerse, ‘Yüksek Kurul’da’ yargılanacaktır. Kim kardeşine ahmak derse, cehennem ateşini hak edecektir’ (Matta 5:21-22).

Hamdolsun, sevgi dolu bir Rabbimiz var. O, bizlere yalnız komşularımızı değil, ama düşmanlarımızı da sevmeyi, bağışlamayı öğretiyor. Bırakın öldürmeyi, insan kardeşimize aşağılayıcı bir söz söylemenin bile cehennem ateşine atılmayı gerektirecek kadar büyük bir suç olduğunun altını çiziyor.

Tanrı’nın gözünde inancı, etnik kökeni, dili ya da rengi ne olursa olsun herkes aynıdır. Onların her biri Tanrı’nın gözünde çok değerlidir. Birinin diğerinden üstünlüğü yoktur. Bunun bilincinde olup insan kardeşimizi SEVERSEK, o zaman sorun kökünden çözülmüş olacak, başka Hran Dink’ler ölmeyecektir.
Sevgilerimle