#28280
Armagan
Anahtar yönetici

Sevgili Hiva,

İlkin bu hataları dile getirirken size karşı herhangi bir art niyetimin olduğunu düşünmeyin. Tesadüfen sizin yazınızı aldım. Bu bir başka üyenin de yazısı olabilirdi ve mutlaka olacaktır da.. Siz henüz tesadüfen seçtiğim ilk örneksiniz.

Bunu niçin yaptığımı forumun açıklamasında dile getirdim. Üyelerimizi daha temiz bir Türkçe kullanmaya özendirmek ve hataları en aza indirgemekten başka bir niyetim söz konusu değildir. Belki bu uğraşımı ‘boşa geçen bir zaman’ olarak görüyorsundur. Ama farkında olmadan bu tür hatalar yapan üyelerimiz zamanla daha dikkatli yazılar yazacaklar ve düşüncelerini daha okunaklı ve anlaşılır bir dilde aktaracaklardır.

MNS dili dedikleri binbir şekle dönüşmüş sözüm ona ‘yazışma kültürünü’ elbette biliyorum; ancak onaylamadığımı söylemeliyim. Türkçemizin yazımı bu kadar katledilmemeli, diye düşünüyorum. Ayrıca HristiyanTürk Forumu bir MSN Messenger olmadığına göre, burası o tür dejenere olmuş yazışmaların yeri olamaz.

Bu daha ilki… Bu tür hatalı yazıları buraya taşımaya devam edeceğim. Mutlaka yazı sahipleri bundan sonraki yazılarını daha dikkatli ve anlaşılır, Türkçemizin hakkettiği saygıya sahip, daha az hatalı olarak yazmaya gayret edeceklerdir.