Re: Hezkiel

#29824
Anonim
Pasif

Sayın suatfurat; 34. bölüm 31 ayetten oluşuyor. Siz; benden iyi bilirsiniz. Birkaç yazılımda yorumlasam kızmazsınız sanırım.İlk önce 6. ayete kadar olanlara bir bakalım:

Çobanlar ( Yöneticiler ) kuzularla ( Halk ) değil; kendileriyle ilgileniyorlardı.Sürüye; sertlik ve şiddetle egemen oldular ve koyunlar dağıldı.Bir çok önder; bugüne kadar koyunlara nasıl hizmet edilmesi gerektiğini öğrenememiştir. Bazıları; hizmetlerini bir kazanç kapısı olarak görmektedir. Sürüye örnek olan ve gayretle hizmet eden önderler için; Tanrı’yı övebiliriz.

Rab,; daha fazla zarara engel olmak için sürünün dağılmasına, önce, izin veriyor. Ama; Hezekiel’in yaşadığı dönemde, sadık kalmayan önderlerle ilgili yürek parçalayıcı bir durum çizilmiştir.Sürü dağılmıiştır. Bakımsız ve açtır. Bencil çobanlar ise; kendilerini şımartmakta ve de sorumluluklarını hiç düşünmeksizin tembelce ortalıkta dolaşmaktadırlar.Kendi yiyeceklerini, giyeceklerini ve erinçlerini aramaya özen gösteriyorlar. Ama; bir başka kişiyi bir an bile düşünmüyorlar.

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !

Yahve nissi – RAB, sancağımdır.

Yahve yire – RAB, sağlar. isasiyahbeyaz rabbe hamdolsun