ANASAYFA Forum EN ÇOK SORULANLAR En Çok Sorulan Sorular Her Hristiyan Cennete gidecek mi? Re: Her Hristiyan Cennete gidecek mi?

#29450
Anonim
Pasif

Sizde iyi bir işe başlamış olan Tanrı’nın bunu, Mesih İsa’nın gününe dek bitireceğine güvenim vardır (Filipeliler 1:6).
Koyunlarım sesimi işitir. Ben onları tanırım, onlar da beni izler. Onlara sonsuz yaşam veririm; asla mahvolmayacaklar. Onları hiç kimse elimden kapamaz. Onları bana veren Babam her şeyden üstündür. Onları Baba’nın elinden kapmaya kimsenin gücü yetmez (Yuhanna 10:27-29).

Rabbimiz İsa Mesih’in Tanrısı ve Babasına övgüler olsun. Çünkü O, kendi büyük merhametiyle yeniden doğmamızı sağladı. İsa Mesih’i ölümden diriltmekle bizi yaşayan bir ümide, çürümez, lekesiz ve solmaz bir mirasa kavuşturdu. Bu miras sizin için göklerde saklıdır. Zaman sona ererken açığa çıkarılmaya hazır olan kurtuluşa kavuşasınız diye iman sayesinde Tanrı’nın gücüyle korunuyorsunuz (1 Petrus 1:3-5).

Çünkü kutsal kılınanları tek bir sunuyla sonsuza dek yetkinliğe erdirmiştir (İbraniler 10:14).

anrı’nın seçtiklerini kim suçlayacak? Onları aklayan Tanrı’dır. Kim suçlu çıkaracak? Ölmüş, üstelik dirilmiş olan Mesih İsa, Tanrı’nın sağındadır ve bizim için aracılık etmektedir. Mesih’in sevgisinden bizi kim ayırabilir? Sıkıntı mı, elem mi, zulüm mü, açlık mı, çıplaklık mı, tehlike mi, kılıç mı? Yazılmış olduğu gibi:Senin uğruna bütün gün öldürülüyoruz,kasaplık koyunlar sayılmışız. Ama bizi sevenin aracılığıyla bu durumların hepsinde galiplerden üstünüz. Eminim ki, ne ölüm, ne yaşam, ne melekler, ne yönetimler, ne şimdiki ne gelecek zaman, ne güçler, ne yükseklik, ne derinlik, ne de yaratılmış başka herhangi bir şey bizi Rabbimiz Mesih İsa’da olan Tanrı sevgisinden ayırmaya yetecektir (Romalılar 8:33-39).

Oncelikle cok degerli ve hikmetli 2 kardesimin verdigi sozlere Amin diyorum ve kesinlikle dogru sozler oldugunu bende kabul ediyorum, Ancak Soru biraz sig kalmis dusuncesindeyim,

Sanki disaridan bakildigin Hristiyan olmus bir insan, Mesih`i kabul etmis bir insan daha sonra cehenneme gidebilme ihtimali var gibi, Oysa yukaridaki ayetlere baktigimizda, Mesih`i Rab`bi olarak kabul etmis bir insanin Ceheneme gitmesi mumkun degildir, Bizleri Koruyan, kayiran Tanrinin kendisidir, Ve Tanri herkes ve herseyden ustundur.

Ancak Bazen (Sonsuzdiren kardesimin dedigi gibi) Bazi insanlar Yuretken iman etmeden, Hristiyan gibi gorunenler vardir, onlar sizinde buyurdugunuz gibi RAB ONLARI KABUL ETMEYECEK VE CEKILIN ONUMDEN diyecektir, yani Cennete gidemeyecektir, ancak orada cennete gidemeyecek olan kisiler HRISTIYANLAR DEGIL, “Bana gore“ Hristiyan gorunenlerdir, Cunku gercekten Mesih`i kabul etmis bir insan icin artik cehennem olmayacaktir diye dusunuyorum,

Toparlarsam, Hristiyanlan Kesinlikle cennete gidecektir, Ancak Hristiyan gibi gorunenler Cennete gidemeyecektir.

Ornegini forumda ve basinda gorebiliyoruz, 15 yil PASTORLUK YAPAN BIRI..!! O zaten hic Hristiyan olmamistiki, Hristiyan gorunmustu.

Saygilarimla