Re: Hep Düşlediğiniz Sevinç

#29230
Anonim
Pasif

Tanrı Sadece kendisine İstekle Teslim Ettiklerimizi Yenileyecektir

İsa’yı kurtarıcımız olarak kabul edip O’na Rab olarak itaat etmeye başladığımızda ve Tanrı’nın bağışlamasına olumlu karşılık verdiğinizde tamamen yenilenirsiniz. Kaldıracak engeller, başaracak ve yapılması gereken işler listesi yok demektir. Rab, ettiğimiz itirafları kabul eder ve sonra da sizi ” bulunmuşlar ” sınıfına aktarır.

Ruhsal açıdan kaybolmuş olanlar, Tanrı’yla kurdukları yeni ilişkiye eski yaşantılarındaki valizleriyle gelenlerdir. Bu valizler alışkanlıklar, davranışlar ve bakış açılarıyla doludur. Bir saniye için, uzun bir süre bir ormanda kalmış bir kşiyi ya da haftalar, aylar ve yıllar önceki bir harekat sırasında kaybolan bir askeri hayal edin. Bir kişi bulunursa tam bulunur. Azicik ya da kısmen bulunmuş diye bir şey söz konusu değildir.

Bir kişinin bir banyo, yeni giyseler ya da sıcak bir yemeğe ihtiyacı olabilir. Bu kişi için gücünü ve sağlığını yeniden kazanmak zaman alabilir. Tekrar kaybolma korkusunun hafızasından silinmesi ya da acaba ne gibi bir tehlike geliyor diye sürekli arkaya bakmayı bırakması zaman alabilir. Kendisini tekrar evinde hissedene kadar haftalar, hatta aylar geçmesi gerekebilir. Bu kişi bulunmuştur, ama hayatını tekrar keşfetmesi ve sahip çıkması gerekebilir.

Tanrı’dan ayrı düştüğünüz zaman içinde neler kaybettiniz ? Evinizde, aile yaşamınızda ya da diğer insanlarla aranızdaki ilişkilerde neler kaybettiniz ? ( M. Y. )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.rabbe hamdolsun