Re: Forumu Paylaşalım

#29987
Anonim
Pasif
sonsuzdiren;8093 wrote:
Sevgili Özlet yok olmuş değilim; Rab’deyim. Kimseye kırgın ve kızgın da değilim. Bazı kardeşler arasındaki hala nedenini anlayamadığım çekişme ve çatışmalardan rahatsız oldum; değerli babanızın dediği gibi sessizliğin dinginliğinde bulunmak istedim.

Yazınızda bana hitap ettiğiniz için bilgi vermek istedim; umarım yeterince aydınlatıcı olmuştur.

Değerli ailenize saygı ve sevgilerimi iletiniz. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Rab’bin lütfu sizinle olsun.

Degerli Sonsuzdiren Kardesim (abim), sizden yazi gormek beni cok mutlu etti, ve heyecanla, ACABA ABIM YINE NE PAYLASIYOR VE TESVIK EDIYOR ACABA BIZI DIYE DUSUNDUM,

Cunku Sizin iman, alcakgonulluk ve Kutsal Kitap bilginiz beni ve inaniyorumki cok kardesimi Mutlu ediyordur,

Ancak biraz uzuldum. Cunku yazinizdan bazi kardeslerin cekisme ve catismalarindan uzgun oldugunuzu okudum, Belki benim, belki bir baska kardesin bu catismalarina uzgunsunuz, Ama sizin bildiginizi size hatirlatmak isterim, (Pavlusun bildigi gibi)

Mesihin havarilerinden birisi Rabbe ihanet etti ve bunlari diger havarilerde ogrendi ve biliyordu, Diger ogrencilerin tepkisi ne oldu abi? Uzulup gerimi cekildiler? insanlari tesvik etmeye arami verdiler? Banane ben zaten Mesihin ogrencisiyim ve hayatim boyuncada Rabbe bagli kalirim, ama Yahudanin bu ihaneti beni cok uzdu deyip Mujde icin calismaya arami verdiler abi?

Eger oyle olsaydi mujde nasil buyurdu abi?

Pavlus, Petrusun iki yuzlu davranmasina kizdi (Yahudierin olmadigi zamanda, yabancilarla yemek yiyor, Yahudilerin yaninda ise kinanmamak icin yemek yemiyordu yabancilarla) Pavlus bunu gorunce Petrusu azarladi, hatasini anlatti ve sonra ne yapti Hizmeti GECICI BIR SURELIGINE BILE BIRAKTIMI ABI?

Siz bunlari okurken HAYIR BIRAKMADI ORHAN diyorsunuz, peki simdi o zaman sizde yazin bizi tesvik edin,

Sizden tesvik almak istiyorum / uz

Saygilarimla Mesih isadaki kardesiniz. Orhan