#28983
Anonim
Pasif
Nora;5330 wrote:
Bizler Rab İsa Mesih inanlıları olarak nasıl bu kadar kesin bir dille ” onlar iğrençtir,onları öldürün,ölmeyi hakediyorlar” diyebiliriz??

Nora O igrenctir ve oldurun diyen ben degilim INANDIGINI SOYLEDIGIN Tanrinin sozleri, Sen Tanrinin bu sozelrinimi elestiriyorsun?

Nora;5330 wrote:
Rab bize düşmanlarınızı bile sevin dedi size zulmedenler için dua edin dedi,

Rabbin SEVIN dedigi sozleri cok guzel kabul ediyorsunuz, ancak escinsellik yapmayin sozunu neden kabul etmek istemiyorsunuz?

Nora;5330 wrote:
farklı nedenlerden dolayı bu durumda olmuş olabilecek kardeşlerimizi nasıl bu kadar kolay yargılayabilir ve günahlarının ücretini ölüm olarak belirleyebiliriz.

Evet bu sozleri Sonsuz Hayatta Rabbe soracagim, RAB NEDEN BU KADAR NET KARAR verdin diye, cunku bu karari ve bu sozleri soyleyen Tanri degilmi??

Nora;5330 wrote:
Tamam kabul ediyorum kutsal kitapta böyle diyor,ama aynı zamanda diyor ki ”Yargılamayın ki yargılanmayasınız!”

Siz Farkinda olmadan elestiren kardesleri yargiliyorsunuz, o igrenctir ve oldurun sozlerini benim sozlerim sanip yargiliyorsunuz ve bilmeden Tanrinin sozunu elestiriyorsunuz, o sozler yazdigim gibi Kutsal Kitap levilier bolumundendir

Nora;5330 wrote:
Ben de eşcinsel ilişkiyi doğru bulmuyorum ve Tanrı’nın insanları kadın ve erkek ilişkisi içgüdüsüyle yarattığını biliyorum. Bu durumda şunu sorgulamalıyız; insanları bu duruma iten nedenler olamaz mı?

Benim param yok hirsizlikmi yapayim? Benim annem babam beni sevmiyor bende sapik bir erkek beni sevdi diye onunla iliskiyemi gireyim? Tanrinin sevgisi bize yetmiyormu? Tanri diyorki sizi sonsuz sevgiyle sevdim diyor, Tanri size dokunan gozbebegime dokunmustur diyor, boyle buyuk bir sevgi varken, gidip bir erkegin sevgiyi baska bir erkekte aramasini kimse bana savunmasin lutfen