Re: Eski Antlaşma Yetki ve Güç

#29568
Anonim
Pasif

Birçok kez insanların, ” Neden Tanrı şeytanı durdurmadı ? ” veya ” Neden Tanrı şeytanı bahçeden uzak tutmadı ? ” diye sorduklarına tanık oldum. Anlamamız gereken şey; tanrı’nın bu iş için Adem’e yetki verdiğidir. tanrı size birşey verdiğinde, bunun artık sizin olduğunu düşünür ve sizden bunu kullanmanızı bekler. Sizin hükümlerinizi geçersiz saymaz. Tanrı bize yetki ve güç verdi. Eğer bu yetki ve gücü kullanmazsak, bu O’nun hatası değildir.

İblisin söylediklerini dinleyerek ve ona uyarak, Adem ve Havva aslında yetkilerini ve güçlerini şeytanın ellerine teslim ettiler. İncil bize, sözünü dinlediğimiz kişinin hizmetinde olduğumuzu öğretir. Birinin hizmetine girdiğinizde bütün güç, yetkiniz ve yeteneğiniz artık o kişinin denetimindedir.

Tanrı, sözünü dinleyecek ve ona uyacak kişiler aramaktadır. Tanrı, O’nu takip edenlerin düşmana ( şeytana ) egemen olup kendilerine ait olan yetki ve gücü geri almalarını ister.

Eski Antlaşma’da ilerledikçe, tanrı’nın insanları ayağa kalkmaya ve onlara verdiği yetkiyi kullanmaya çağırdığını göreceğiz. Bazıları bunu yerine getirdi, bazılarıysa getirmedi. ( B. SMITH )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle!:elsalla: tanri sevgidir