#29476
Anonim
Pasif

6. Kadın ağacın güzel, meyvesinin yemek için uygun ve bilgelik kazanmak için çekici olduğunu gördü. Meyveyi koparıp yedi. Yanındaki kocasına verdi, o da yedi.

Havva şeytanın yalanlarını Tanrı yerine ona inanacak kadar uzun dinledi. Bugün de aynı şey gerçekleşmektedir; bir yalanı yeterince uzun dinlerseniz ona inanmaya başlarsınız. Havva bu yalana inandığı için bedensel arzularının Tanrı Sözü’nün önüne geçmesine izin verdi. Bu da onun düşüşüne neden oldu.

Tanrı Sözü bize açıkca duyduğumuz şeyler hakkında dikkat etmemiz gerektiğini söyler. Tanrı işittiğimiz sözlerin, üzerimizde ne kadar etkili olabileceğini biliyor. Tanrı, “İşittiklerinize dikkat edin ! Hangi ölçekle ( düşüncede ve çalışmada ) verirseniz ( duyduğunuz gerçeği ), aynı ölçekle ( erdem ve bilgi ) alacaksınız. Hatta size daha fazlası verilecek ( Mar. 4:24 ).

Ayrıca Havva’nın aldığı meyvelerden bazılarını kocasına verdiğine dikkat etmek gerekir. Adem; Tanrı’nın konuştuğu, bahçeye bakmasını ve korumasını buyurduğu kişiydi. Aynı zamanda Tanrı’nın bu ağaçtan yememesi gerektiğini söylediği kişiydi. Adem bu görevi yerine getirmedi. Yılanın yalanlarını düzeltmeyerek ve yılanı bahçeden atmayarak eşinin aldanmasına göz yumdu. Sonra, Havva fiziksel olarak ölmeyince, Adem de bu meyveden yemeye karar verdi. ( B. B. )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !rabbe hamdolsuntanri sevgidir