#29351
Anonim
Pasif

Adem’in dünyaya egemen olması için görevlendirilmesi gibi, Tanrı bugün hristiyanlara Mesih’in dönüşünden önce bir görev vermektedir. Bütün dünyaya gidip Müjde’yi anlatmamız isteniyor ( Mat. 28:19; Mar. 16:15 ). Ayrıca bize bu iş için gerekli olan yetki ve güç de verilmiştir. İsa Mesih’in Yuhanna 14:12’de söylemiş olduğu gibi, ” Benim yaptığım işleri, bana öman eden de yapacak; hatta daha büyüklerini de yapacaktır. “

Tanrı Adem’i şeytanın niyetine ilişkin uyardığı gibi, her gün dikkatli olmamız konusunda bizleri de uyarır. İsa’nın geçmişte ve günümüzde aynı olması gibi – ki gelecektede aynı olacaktır – ( İbr. 18:8 ), şeytan değişmemiştir. O da aynıdır; hep dışarıda bizi yok etmek için fırsat bekler. Yuhanna 10:10’da, Tanrı bize şeytanın çalmaya, öldürmeye ve yok etmeye geldiğini söyler. Aynı zamanda iblise direnmemiz konusunda da bizi uyarır.

1. Korintliler 16:13, 14
Uyanık kalın, imanla dimdik durun, cesur ve güçlü olun. Her şeyi sevgiyle yapın.

Yakup 4:7
Bunun için Tanrı’ya bağımlı olun. İblise karşı direnin, sizden kaçacaktır.

Eğer tanrı Adem’e bu gücü ve yetkiyi verdiyse, sonrasında ne oldu ? Şeytan Havva’yı nasıl kandırabildi ?Tekrar bakalım ve Adem’in bu Tanrı vergisi güç ve yetkiyle neler yaptığını veya yapmadığını görelim.

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.gv