#29424
Anonim
Pasif

İmkansız olanı mı yapmaya çalışıyorsunuz ? Etrafınızdaki insanları – belki de eşinizi, çocuklarınızdan birini , bir dostunuzu ya da bir akrabanızı – değiştirmeye mi çalışıyorsunuz ? İnsanlar insanları değiştiremezler. Ancak Tanrı bir insanın yüreğini etkileyip onun değişmeyi istemesine neden olabilir. Eğer insanlara taleplerde bulunarak onları dışarıdan değişmeye zorlarsak , bu herkesin esenliğini çalmaktan başka bir sonuç doğurmaz. Bizler yasa altında yaşamak üzere yaratılmadık. İnsanların özgürlüğe ihtiyacı vardır.

Evliliğimizin ilk bir kaç yılı Dave’i golf oynamaktan vazgeçirmeye zorladım. Çok fazla golf oynadığını düşünüyor ve onunla daha çok zaman geçirmek istiyordum. Yapabileceğim her şeyi denedim. Her hileye başvurdum. Surat astım. Kızdım. Onu ikna etmeye çalıştım. sessizliği silah olarak kullandım. Hiçbir şey işe yaramadı. Her zaman sıkıntılıydım. ara sıra golftan vazgeçer ve bir süre oynamazdı. İlginç olan, istediğim şeyi elde etmiş olmama karşın hala esenliğimin olmayışıydı. Esenliğim yoktu, çünkü istediğim şeyi yalnış yoldan elde etmeye çalışıyordum. Birisini zorla değiştirmeye çalışıyorsanız, bu sizin esenliğinizi çalacaktır. ( J. M. )

Her daim Rab’be güvenelim ve de esenliği, sadece, Rab’den isteyelim. Bir kişiyi değiştirmek için, yalnış insani tavırları uygulamayalım. Bu; yarardan çok zarar oluşturacaktır.

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.isasiyahbeyaz