#29336
Anonim
Pasif
KARARSIZ;6278 wrote:
ya aklıma şu soru takıldı insanların çoğu doğdukları ülkenin dinine mensup oluyor MESELA BEN TÜRK DEĞİLDE İNGİLİZ OLSAYDIM %99 hristiyan olacaktım veya İSRAİLDE DOĞSAYDIM %99 yahudi olacaktım İRANDA DOĞSAYDIM %99 müslüman olcaktım YANİ EĞER İNCİL HAK KİTABI İSE RAB İNGİLİZLERE bir kıyak geçmiyormu yani ingiliz olanın hristiyan olma olasılığı daha yüksek İNSANLAR GENELDE DOĞDUKLARI ülkelerin dinine mensup oluyor ve o dinle ölüyor NEDEN beni AYDINLATIN müslümanlarada sordum bu soruyu beni aydınlatamadılar (lütfen yazımı yayınlayın)

Bizler yani sonradan Hristiyan olan türkler de %99 müslüman olan bir ülkede doğduk. Fakat Rabbin açık kurtuluş çağrısına kalbimizi kapatmadık. Eğer Rab sizin deyiminizle ingilizlere kıyak geçmiş olsaydı bizler müjdeyi duymazdık bile. İsa Mesih öğrencilerine GİDİN BÜTÜN ULUSLARA MÜJDEYİ DUYURUN demiştir.”İsa onlara şöyle buyurdu: «Dünyanın her yanına gidin, Müjde’yi bütün yaratılışa duyurun. 16İman edip vaftiz olan kurtulacak, iman etmeyen ise hüküm giyecek.”
Kısacası şu an sizin bu sitede bulunmanız dahi Tanrı’nın hiçbir ırka kıyak geçmediğinin ispatı. Çoğunluğu müslüman bir ülkedesiniz ve Rabbin çağrısını duydunuz. Gerisi size kalmış. İsa Mesih’in bizim günahlarımızın bedelini çarmıhta ödediğini ve Tanrı’ya giden tek yolun O’na iman etmek olduğunu kabul ederseniz sonsuz yaşama kavuşacaksınız. Yani bunun için ingiliz olmanıza gerek yok. Rabbin esenliği üzerinizde olsun.