Re: Esenliğin Tadını Çıkarı yormusunuz ?

#29061
Anonim
Pasif

Her bireyi rahatsız eden bazı şeyler vardır. Şeytan, bütün yaşamınızı sizi inceleyerek geçirmiştir. Büyük bir olasılıkla sizi, sizin kendinizi tanıdığınızdan daha iyi tanım aktadır. Sizi neyin rahatsız ettiğini bilir. Sizin de sizi neyin rahatsız ettiğini bilmeniz ve o durumlarda esenliğinizi korumaya dikkat etmeniz gerekir.

Herkesin ” esenliğini çalan şeyler ” aynı değildir. Beni rahatsız edip de Dave’i hiç rahatsız etmeyen bazı şeyler vardır. Örneğin, ben sessizlikten hoşlanırım, ama gürültü onu rahatsız etmez. Kızlarımızdan biri teybin sesini sonuna kadar açtığı ve dokuz yaşındaki oğlumuz yerde köpekle güreştiği halde, Dave hiç etkilenmeden kitabını okumaya devam edebilir.

Acele işe gelemem, ama geç kalmaktan danefret ederim. Bazen Dave, belirli bir zaman içinde çok fazla şey yapmaya çalışır. Bunun sonucu olarak son anda büyük bir acele içine gireriz. Bu şeytanın benim hakkımda bildiği şeylerden biridir ve bunu eenliğimi çalmak için kullanacaktır. Diğer yandan Dave, bir yere uçakla gideceğimiz her seferinde havaalanına en az bir saat önce gitmeyi ister. Golf oynayacağında her zaman golf sahasına erken gitmek ister. Eğer şeytan onun bu etkinliklerinden birine geçkalmasını sağlayabilirse, Dave’in sabrı tükenmeye başlar.

Bizler farklıyızdır. Bu yüzden şeytan her birimiz için farklı taktikler kullanır. Şeytandan daha akıllı olun. Sizi sinirlerinizin altüst olacağı durumlara sokar. ” Esenliğinizi çalanlar ” nelerdir ? Bir liste yapın ve bunları ailenizle konuşun. Onları gerçekten kızdıran şeylerin neler olduğunu öğrenin, sonra da birbirinize bu alanlardan uzak durmakta yardımcı olun. ( J. M. )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !

Onların ne düşündüğünü bilen İsa şöyle dedi: ” Kendi içinde bölünen ülke yıkılır, kendi içinde bölünen ev çöker. ” ( Luka 11:17 ) hac5 isamesihyasiyor