#29777
Anonim
Pasif

Texas’taki bir kiliseden davet aldım. O sırada bu benim için heyecan verici bir şeydi. hemen “evet” dedim. Bir iki hafta sonra, bunu her düşünüşümde içimde bir sıkıntı hissetttim. Bu duygu gitgide kuvvetlendi. Gitme konusunda hiç esenliğim yoktu, buna karşın Tanrı bana bunun neden olduğuna ilişkin hiçbir bilgi vermemişti.

Bir süre bekledim. Sonunda onlara telefon edip bu sözümden vazgeçmemin mümkün olup olmadığını sormam gerektiğini biliyordum.Onlara eğer benim yerime uygun birini bulamazlarsa geleceğimi, ama her nedense içimde gitme konusunda bir esenlik olmadığını söyledim. Konuşmayı iptal ettiler.

Birkaç hafta sonra, gidecek olduğum hafta sonu, kendi kilisemin yeni binalarını Rab’be adayacaklarını öğrendim.Kendi hizmetime başlamadan önce o kilisede epey bir süre önder yardımcılığı yapmıştım ve bu özel günde onlarla birlikte olmak benim için çok önemliydi.

Rab neden bana neler olup bittiğini söylememişti ? Her nedense söylememeyi seçmişti. tanrı Sözü, esenlikle yönetilin der. Birçok kez Kendi isteğinin ” içinde ” mi ” dışında ” mı olduğunuzu size bildirmek için bütün verdiği bu olabilir. Belki nedenini daha sonra öğrenebilir, belki de hiçbir zaman öğrenemeyebilirsiniz. O’nun yol gösterimine itaatsizlik edip kendi isteğinizin peşinden giderseniz hiçbir zaman esenlik dolu bir yaşamın tadını çıkaramazsınız. ( J. M. )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.

Lütuf, İsa Mesih’i sevenlere ölümsüz sevgiyle !

Yahve sidkenu – RAB doğruluğumuzdur. isa su üstünde hamdolsun3