#31449
Anonim
Pasif

Hayatım için Tanrı’nın iradesini nasıl öğrenebilirim?

Belli bir durumda Tanrı’nın iradesini bilmek için iki ana şey vardır:
(1) Dua ettiğin veya yapmaya planladığın işin Kutsal Kitab’ın yasak etmediği bir şey olduğundan emin olmak.
(2) Dua ettiğin veya yapmak istediğin şey Tanrı’yı yücelteceğini ve senin manevi gelişmene yardım edeceğinden emin olmak.
Bu iki husus yerinde ve Tanrı senin duana hala cevap vermediyse, bu Tanrı’nın iradesi olmadığı veya istediğin yerine gelmek için biraz daha bekmemenin gerektiğini anlamına gelmektedir.
Tanrı ne onlara ne yapmaları, nerede işlemeleri, kiminle evlenmelerini açıklamasını v.s. insanların genel istemeleridir.
Romalılar 12:2 bizlere şunu söylüyor: “Bu çağın gidişine uymayın; Tanrı’nın iyi, hoş ve mükemmel isteğinin ne olduğunu ayırt etmek için düşüncenizin yenilenmesiyle değişin.”

Tanrı insanlara çok seyrek o kadar açık ve konre bilgi vermektedir. Bu sebepten dolayı Tanrı bizlere kendi kendiğimiz karar almaya izin veriyor.
Tanrı’nın istediği, bizim tarafımızdan alınan karar günah işlememize yol açması ve O’nun iradesine karşı gelmesi tek şeydir.
O’nun istediği, iradesine karşı gelmeyen kararlar almamızdır.

Bu durumda seninle ilgili Tanrı’nın iradesi nedir?
Tanrı’yla yakın ilişki kurduysan ve hayatında gerçekten O’nun istediğini yerine getirmek istersen o zaman Tanrı, Kendi dileklerini senin kalbine yerleştirecektir.
Anahtar, senin istediğin değil Tanrı’nın istediğini yerine getirmektir.
“Rab’den lezzet al; O da senin dileklerini verecektir.” (Mezmur 37:4).
Kutsal Kitap, dua ettiklerin hakkında karşı hiç bir şey söylemezse ve bu senin manevi gelişmeni desteklerse, o zaman Kutsal Yazılar karar almana, kalbinin söyleklerini izlemeye “izin vermektedir.”

Sevgiyleeeeee