#28685
Anonim
Pasif

[quote=seli-19;14976]Tanri neden insanlara secme hakki verdi? Cennet neden var? Gunah hayatimizda ne kadar yer aliyor? Gercekler neden bu kadar gec geldi? Bilmek istediginiz her sey…[/quote]

Sevgili seli-19,
Dünyada çok çeşitli dinler ve tarikatler vardır. Ama bu dinleri Tanrı vermedi, insanlar kendileri yarattı. İsa Mesih dünyamıza bir din getirmek için gelmedi. Diğer dinler gibi bir sürü kurallar da getirmedi. İsa Mesih, gökteki yüceliğini bir kenara iterek kul suretini aldı ve dünyamıza geldi. İnsanlığı kurtarmak için kendisini alçaltarak haç ölümüne kadar gitti. Tıpkı kurbanlık bir kuzu gibi… Ama ölüm O”nu alt edemedi ve üç gün sonra görkemle dirildi ve YAŞIYOR! Bizler yaşayan diri bir Rab’be iman ediyoruz! Halleluya!!

İsa Mesih’ten başka hiçbir din önderi, hiç bir peygamber kurtuluş güvencesini vermedi, veremedi. Dünyanın yaratılışından bu yana tüm peygamberler Yahudiler’den çıktılar ve bu peygamberler, yüzyıllar öncesinden gelecek olan KURTARICI’YI yani İsa Mesih’in geleceğini müjdelediler. İsa Mesih yaşama giden tek YOL’dur, ve tek KURTARICI’dır.

‘İsa, Yol, gerçek ve yaşam Ben’m’ dedi’ (Yuhanna 14:6).

Tüm peygamberler normal bir anne babadan doğdular, günah işlediler ve öldüler, mezarları bellidir, çünkü onlar YERDENDİRLER! Ama İsa Mesih’in doğumu, yaşamı, ölümü ve dirilişi eşsizdir, muhteşemdir. Bakire bir kızdan babasız olarak dünyaya geldi. Yaşamı boyunca tek bir günah bile işlemedi. Öldü, ama üç gün sonra dirildi, mezarı boştur, ÇÜNKÜ O, GÖKTENDİR! O, ilk ve Son Olan’dır! O’ndan başka hiçbir peygamberin gelmesine gerek kalmamıştır.

Yani anlayacağın sevgili Seli, dinleri insanlar yaratmıştır. Tanrı’ya giden yollar yoktur, sadece tek bir yol vardır. O da İSA MESİH’TİR! İnsanlar eğer tüm yürekleriyle Tanrı’yı arasalar, gerçeği araştırsalar bulacaklardır. Bu, insanın özgür iradesine kalmıştır. Tanrı kimseyi robot olarak yaratmadı, seçimi onlara bıraktı ve şöyle dedi:

‘Beni arayacaksınız, bütün yüreğinizle beni arayınca bulacaksınız’ (Yeremya 29:13).

Rab’bin esenliğinde kalın