#28409
Anonim
Pasif

Tanrı Sözü açıkca belirtir : Kimse kendi yaptığı işlerle Tanrı’nın önünde haklı çıkamaz . Niçin ? ” Çünkü hiçbir insan ruhsal yasada sıralanan işlerde Tanrı katında doğrulukla donatılmayacaktır. Çünkü ruhsal yasa kişiyi ancak günahı bilme aşamasına getirir. ” ( Rom. 3:20 ). Habakkuk peygamberin dediği gibi, ” Doğru sayılan kişi ancak Tanrı’ya güvenmekle yaşamı bulacaktır. ” ( Gal. 3:11 )

İyilik yapma girişimlerimiz, iyi kişiler olmak için verdiğimiz kararlar ya da karakterimizi düzeltmeye çalışmamız, bizi tanrı katınmda doğru çıkaramaz. Bunun daha önemlisi bu gibi işler, Tanrı’nın bize vermiş olduğu kendi doğruluğuna hiç bir katkıda bulunamaz. Tanrı’nın yapmış olduğu tam işi, biz tanımlayamayız. Yani kendi deyimimizle ” pişmiş aşa su katılmaz.”

Bir örnek verelim: Katilin biri ölüm yargısını giyer. Yargı altındayken, türlü iyilik işleri yapar ve bunlar sayesinde yargıcın onu bağışlayacağını umar. Dünyada yapılabilecek tüm iyilikleri yapsa da, darağacından kurtulamaz o kişi. Günahlı ve ölüm yargısı altında olan bir insanın iyilik işleri de, aynı biçimde sonuçlanır. ( Kamil MUSA )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.