#28202
Anonim
Pasif

İsa Mesih’in Gerçek İzleyicileri Niçin Sürekli Tehdit ediliyor, Neden Hedef Alınıyor? :aklikarisik::aklikarisik::aklikarisik:

Çünkü şeytan, gerçek İsa izleyicilerinin düşmanıdır, hiç bir insanın gerçeği öğrenip kurtulmasını istemez. Bu nedenle imanlıları susturmak için elinden geleni yapar. Yeni birşey değil, 2000 yıldan beri bu böyle devam etmektedir. Mesih inanlıları her zaman eziyet görmüş, dışlanmış, dövülmüş ve öldürülmüşlerdir. Rabbimiz çekeceğimiz bu sıkıntılar konusunda bizleri ta baştan beri uyararak şöyle dedi:

‘İnsanlardan sakının. Çünkü sizi mahkemelere verecek, havralarında kamçılayacaklar. Benden ötürü valilerin, kralların önüne çıkarılacak, böylece onlara ve uluslara tanıklık edeceksiniz’ (Matta 10: 17-18).

‘Benim adımdan ötürü herkes sizden nefret edecek. Ama sonuna kadar dayanan kurtulacaktır’ (Markos
13:13).

‘Evet, öyle bir saat geliyor ki, sizi öldüren herkes Tanrı’ya hizmet ettiğini sanacak. Bunları, Baba’yı ve Beni tanımadıkları için yapacaklar. Bunları size şimdiden bildiriyorum. Öyle ki, saati gelince bunları size söylediğimi hatırlayasınız’ (Yuhanna 16:2-4).

Bu tür şeyler zaman zaman değişik biçimlerde yaşanmaktadır. Mesih’e iman edem kişiler, ilk tepikiyi ailelerinden, çevrelerinden ve yakınlarından alıyorlar. Bunların içlerinde pek çoğu dışlanıyor, hakarete uğruyor, tehdit ediliyor ve hatta öldürülüyor. Her ne olursa olsun, Rabbimiz için her şeye değer. Bizler her durumda İsa Mesih’in canlı tanıkları olmaya devam edeceğiz, korkmayacağız.

İncil’de Matta 10:28’de şöyle diyor İsa Mesih:

‘Bedeni öldüren, ama canı öldüremeyenlerden korkmayın. Canı da bedeni de cehennemde mahvedebilen Tanrı’dan korkun’.

Ahmet Güvener ve tehdit altında olan her Mesih inanlısı şunu bilir ki, eğer Rab ile yürüyorsak, O’nun ellerindeyiz, her şey O’nun kontrolündedir. O’nun izni olmadan başımızdan tek bir tel bile düşmeyecektir.

Esenlikte kalın
Suna