ANASAYFA Forum HRİSTİYAN YAŞAMI VE UYGULAMALARI ALO DUA Dişlaniyorum, acil duaaaa!!! Re: Dişlaniyorum, acil duaaaa!!!

#31666
Anonim
Pasif

doğa;11120 wrote:
Ama bir şeyi kendime hatırlatmama yardımcı oldunuz. Rab’bin onayı mı, yoksa insanların onayı mı önemli benim için? İnsanları niçin bu denli önemsedim ki ben bu ay? Elbette üzülünür ama okulu bırakacak kadar degil. Daha güçlü olacağım, hiç bir kötülük yapmadım, hala herkese saygılıyım okulda da.. Herkes beni severse, ama Rab sevmezse işte o zaman bu denli üzülmem gerekmez miydi?quote]

Sevgili Doğacığım,
İnsanların diğer bir insanı dışlaması çok kötü birşey ve insana çok acı verir. Bunu iyi biliyorum, senin ne denli acı çektiğini de az çok anlıyorum. Dışlanmanın insanın ruhunda derin yaralar açtığını da biliyorum. Yaşamında herkes en az bir defa da olsa, şu ya da bu nedenlerle birileri tarafından dışlanmıştır, istenmemiştir. Herkes bizleri dışlayabilir, kabul etmeyebilir, sevmeyebilir, ama Rabbimiz bizi çok seviyor, asla dışlamaz, asla terketmez ve yalnız bırakmaz.

Sen Doğacığım, Rab için çok değerlisin, çok özelsin. O, senin acı çektiğini, dışlandığını görüyor, seni çok iyi anlıyor çünkü dışlanmışlığın en büyüğünü O yaşadı. İsa Mesih’in, kendisini dışlayanlara, işkence edenlere ve haça gerenlere karşı tepkisi nasıldı? ‘Baba, onları affet çünkü ne yaptıklarını bilmiyorlar!’ diyerek dua etti. Senin bunun bilincinde olmana sevindim. Çünkü onlar Rab’bi tanımıyorlar, Rab’bin sevgisini tatmadılar, bilmiyorlar, karanlıktalar…
Bazen bize acı verenler için dua etmemiz zordur ve acı verir. Ama bunu yaptığımız zaman, o insanlara dua ettiğimiz zaman gerçekten de Rab o kişilerin yüreklerini yumuşatıyor, yüreklerinde çalışmaya başlıyor. Aynı zamanda yüreğimizde o kişilere karşı sevgi oluşmaya başlıyor. Sen de okuldaki arkadaşların için, seni dışlayanlar için hergün dua et, onları İsa Mesih adında bereketle. Bunu yaptığında zamanla birşeylerin değiştiğini farkedeceksin, göreceksin.
Rab için dışlanmayı bir onur saymalıyız. Çünkü Rabbimiz bizlere, kendi ismi yüzünden insanların bizden nefret edeceklerini, dışlayacaklarını söyledi. Rab için dışlanıyorsak, nefret ediliyorsak, sevilmiyorsak o zaman NE MUTLU BİZLERE! Çünkü göklerde karşılığımız büyüktür!
İşte Doğacığım, Rab’de büyüyorsun, her sıkıntıdan, zorluktan sonra çok daha güçlü olarak ayağa kalkacaksın, ve iman yaşamında daha ileri adımlar atacaksın. Ama ne olursa olsun, her durumda kralların Kral’ı, rablerin Rab’bi, Egemen Rab, Sonsuz Tanrı İsa Mesih seninle birlikte olacaktır.
Sevgilerimle