#30132
Anonim
Pasif
BURÇ;8693 wrote:
Bana lütfen kızmayın belki yanlış tespitlerde bulunabilirim; ama en azından gördüğümü de söylemek zorundayım… Forumumuzdaki ilk mesajlarınızı gerçekten çok sevmiştim ve düşünce olarak sizi çok beyenmiştim. Her ne kadar dine farklı bakış açılarıyla bakıyor olsakta bütün mesajlarınız sevgi kokuyordu ve bu harika bir şeydi… Ama gel zaman git zaman, söylemlerinizin dışında hareket etmeye başladınız… Yazılarınızın anafikri artık “birbirimizi anlamak” tan çıkmıştı ve farklı bir dini övme yada kabul ettirme olmuştu. İlk mesajlarınızı oldukça sevmiştim ve açıkçası sizi desteklemiştim; ama dün gece ki “Size henüz daha Müslüman olun demedim, şuan daha birbirimizi tanıma aşamasındayız” demeniz, beni hayal kırıklığına uğrattı… Bu tarz olaylarla sık sık karşılaşıyoruz ve İslam bölümünün açılması bu tarz yaklaşımlarıda körüklüyor…

İlahi Burç kardeş :)
dikkat edin lütfen
(”Kur’an’ı kabul edin konusuna gelince…
Böyle bir teklif yapmadım henüz :) Bilakis İncil’e göre yaşayın dedim. Ama Kur’an’ı da yok saymayın, onda bulunan ve kutsal kitapla birebir örtüşen mesajını görmezlikten gelmeyin dedim. Bu iki teklif çok farklı değil mi?
Siz nasıl hristiyan olmayanların hristiyan olup kurtulmasını isterseniz, ben de her müslüman gibi dindar hristiyanların müslüman olmalarını isterim ama varılacak en son noktadır.”)

o cümlemin sonunda sevimli bir gülümseme ikonu var. Bu ”şaka yapılıyor” demektir. Ben ısrarla burda neden yazdığımı açıklamama rağmen hala ardında benim söylemediğim niyetler ararsanız -ki arayan çok maşallah- pes doğrusu.

Son cümlemde ise sadece, ennihayetinde sahip olduğumuz arzuyu dile getirdim. Bakın siz bizim yanlış yolda olduğumuzu kabul ediyorsunuz ve doğru yolda olmamızı arzuluyorsunuz, değil mi? İşte ben de bunu arzularım demek istedim. Ama bu arzumuzu pratiğe geçirmek ayrı şeydir.

Son olarak dediğim şudur: Ben arzumu değil amacımı gerçekleştirmek için gerektiği yerde yazdım. Bazen bu amacımın dışına çıkmak zorunda kaldım, çünkü o yönde itirazlar geldiği için cevap vermemezlik yapamadım.
Bana inanıp inanmamak siz değerli forum sakinlerinindir.
Cümlelerimin hep sevgi kokulu olmasına dikkat ettim ama bu kokuyu kamufle etmeye çalışanların sayesinde biraz kaybolmuş olabilir :)