Re: Din değiştirmek kişisel tercih

#31531
Anonim
Pasif
jessicem;10866 wrote:
Sevgili Sonsuzdiren,
Muhammed’in hadis kitaplarında çokça geçen şu sözü yeterli olur sanırım. Kim dinini değiştirirse onu öldürün. Buhari de bunu kolayca
bulabilirsiniz. Ayrıca Ebubekir’in ve Ömer’in bu konuyla ilgili öldürtme ve hapsettirme olayını da görebilirsiniz. Diyanet.gov.tr de mürtedin durumu ile ilgili konuyu da okuyabilirsiniz. Dört kabul görmüş hadis kitaplarını lütfen alınız ve okuyunuz. Ben eski bir müslümanım ve islam hakkındada epey bilgi sahibiyim. Hadislerde el ayak çapraz kesimler, kafa kesmeler, sevgi dinini size daha iyi öğretecek ve ayetleri de daha iyi anlamanızı sağlayacaktır. Hadisler olmadan Kur’an ayetleri anlaşılamaz. Ne nedir, neden gelmişl hepsi hadislerde. Ve İslam’ın kabul ettiği dört hadis kitabını da bızler yazmadık.

Sevgilerimle…..

Birkaç küçük düzeltme

– ”Dört kabul görmüş kitap” diye bir tanımlama yoktur. ”Altı sahih kitap- kütübü sitte” vardır. Bunların içinde bulunan 2 hadis kitabı kur’andan sonra gelen kaynak kitaplar olarak kabul edilir.

– Hiçbir hadis, kur’ana aykırı bir hüküm koyamaz. Kur’anda din değiştirenin dünyevî bir cezası yoktur. (Aynen içki içenin cezası olmadığı gibi.) Tam aksine kısas ve savaş dışında bir insanın öldürülmeyeceği vurgulanıyor. Hadislerde geçen kafa-kol kesmeyle ilgili cezalar sadece din değiştirmeyle sınırlı değildir. Adam dinden çıkıyor, bir kadına tecavüz ediyor ve mallarını da yağmalayıp kaçıyor mesela. Bu haine verilecek dünyevi ceza elbette en ağır olmalıdır. Ya da dinden çıkıp devlete isyan edenler, hakaret, aşağılama ve küfür içeren açıklama yapanlar, din değiştirip yeni dininin gereklerini yapmaya çalışanlarla bir değildir heralde.