Re: Din değiştirmek kişisel tercih

#31571
Anonim
Pasif

Şunu bilmelisiniz ki; Musa’nın yasası aslında Tanrı’nın standartlarını ortaya koyar ve bu standartlar çok yüksektir, hemde hiç bir insanın ulaşamayacağı kadar. Bu sebepla Tanrı Eski Ahit’te şu mesajı verir: “Bakın benim standartlarım bunlar,görüyorsunuz ki hiç bir insan yasayı yerine getirerek kurtulma gücüne sahip değil,ama sizi ben kurtaracağım lütufla!”

Mesih’in geliş amacı işte budur;
insanı Aden Bahçesi’nde sahip olduğu yaşam ağacına tekrar ulaştırmaktır. İnsanların ihtiyaç duyduğu şey iyilik ve kötülüğü ya da günah ve sevabı bilmek değildir. Çünkü bunu vicdanlarında zaten bilirler hatta bütün yeryüzü dinlerinin yanı sıra felsefik ve ahlaki görüşler bile iyilik ve kötülüğü çok güzel anlatır.

İşte Tanrı kimse kendini iyi ve doğru sanıp böbürlenmesin diye standartlarını ortaya koyuyor.

Ama sonra bize ihtiyacımız olan şeyi veriyor;SONSUZ HAYATIN KAYNAĞI BİRİCİK OĞUL İSA MESİH’i

Unutmayın kardeşlerim her insanın içinde SONSUZ bir boşluk vardır ve sürekli çeşitli şeylerle bu boşluğu doldurmaya çalışır. Fakat SONSUZ bir boşluk asla SONLU bir şeyle doldurulamaz. Bu boşluğu ancak SONSUZ bir şey doldurabilir.O da Tanrı’nın kendisidir. Tanrı kendisi bizzat bizim içimize gelir ve bu boşluğu doldurur kimsenin aracılığıyla değil. Hamdolsun gelmiştir!