ANASAYFA Forum SEKÜLER KONULAR… Çocuk – Bebek Çocuklar İçin Beş Sevgi Dili Re: Çocuklar İçin Beş Sevgi Dili

#28814
Anonim
Pasif

Sevgi Dili : Hizmet Davranışları

Bazı insanlar himet davranışlarını öncelikle sevgi dili olarak görürler. Sizin çocuğunuz görmese bile şunu bilin : Ana babalık hizmet odaklı bir görevdir. Çocuk sahibi olacağınızı öğrendiğiniz gün tam zamanlı bir işe yazılmış olursunuz. Kontratınız en az on sekiz senelik hizmeti ve sonrasında da ” aktif yedek ” olma anlayışını kapsar.

Tabi ki, ana babalar olarak, çocuklarınıza hizmet edersiniz, ama temel motivasyonunuz onları hoşnut etmek değildir. Esas amacınız en iyi olanı yapmaktır. O anda çocuğunuzu en fazla sevindirecek şey sevginizi ifade etmenin en iyi yolu olmayabilir. Çocuğunuza yemek yerine üç şeker verin çok daha mutlu olacaktır, ama bu durumda ona en iyi olanı sunmuş olmazsınız. Çocuklarınıza hizmet ederken esas güdü – en iyi olanı yapmak – onların sevgi depolarını doldurmaya çalışmanız anlamına gelir. Sevgiye duyulan bu gereksinimi karşılamak için de hizmet davranışlarını diğer sevgi dilleriyle uyumlu bir şekilde kullanmak zorundasınız.

Bu nedenledir ki, hizmet davranışlarının bir ara aşaması daha vardır. Çocuklarımıza hizmet ederiz, ancak hazır olduklarında onlara, önce kendilerine ve sonra da başkalarına nasıl hizmet edeceğini öğretiriz. ( G. CHAPMAN – Dr. R. CAMPBELL )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.:papatya: