Re: Çocuklar İçin Beş Sevgi Dili

#28679
Anonim
Pasif

:cak:Fiziksel temas sevgi dilleri arasında en kolay uygulanabilenidir, çünkü fiziksel temas için ana babanın özel bir olaya veya nazerete ihtiyacı yoktur. Sevgiyi çocuğa aktarma fırsatı sürekli mevcuttur. Dokunmak sadece kucaklamak ve öpmekle sınırlı değildir, aynı zamanda fiziksel teması içerir. Başka bir işle meşgulken bile, ana baba çocuğunun sırtını sıvazlayabilir, kolunu veya omuzunu sıvazlayabilir.

Fiziksel temas sevginin en güçlü seslerinden biridir.” Seni seviyorum” diye bağırır. Çocuklara dokunma önemli modern bir kavram değildir. Milattan sonra ilk yüzyılda Filistin’de yaşayan İbraniler ” Onlara dokunması için ” çocuklarını İsa’ya götürmüşlerdir: ” Bu arada bazıları küçük çocukları İsa’nın yanına getiriyor, onlara dokunmasını istiyorlardı. Ne var ki, öğrenciler onları azarladılar. İsa bunu görünce kızdı. Öğrencilerine . ‘ Bırakın çocuklar bana gelsin ‘ dedi. ‘ Onlara engel olmayın! Çünkü Tanrı’nın Egemenliği’ni bir çocuk gibi kabul etmeyen, bu egemenliğe asla giremez. ‘ Çocukları kucağına aldı, ellerini üzerlerine koyup onları kutsadı. ” ( Markos 10: 13-16 ).

Unutmayın ki, fiziksel temas sevginin en güçlü dillerinden biridir. Bu sevgi dili ne kadar doğal ve rahat konuşulursa çocuğunuz da başkalarıyla iletişiminde o denli rahat ve sakin olacaktır. ( Gary CHAPMAN – Dr. R. CAMPBELL )

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.