#29009
Anonim
Pasif

Cinlerle güç çatışmaları, müjdeleme alanında dikkat çekici meyveler vermiştir. Batı Afrika’daki müslümanlara müjdeleyen John Weed, 1987 yılında bir cinle karşı karşıya geldi. Eşi Ruthie’yle birlikte Fildişi sahillerindeki 4 milyon nüfuslu bir kentte hizmet ediyordu. Bir gün, 16 yaşındaki Muhammed kendisine yaklaşıp hristiyanlık hakkında sorular sormaya başladı.

Bir müslüman olan Muhammed, arkadaşlarından biri iman edince , Mesih’le ilgilenmeye başlamıştı. John, Muhammed ile bir kaç saat konuştuktan sonra ona fransızca bir Yeni Antlaşma verip evine gönderdi.

Muhammed ertesi hafta daha fazla soruyla birlikte geri döndü. Konuşmalarının sonunda oldukça sakinleşmişti, sonra şöyle dedi.” John, sana birşey söylemek istiyorum. Bana verdiğin kitap çok iyiydi ( daha önce hiç İncil görmemişti ). Ama beş dakika kadar okuduktan sonra midem bulanmaya başlıyor.O zaman kitabı kapatıyorum. Gece uykuya dalınca korkunç rüyalar görüyorum ve hasta bir şekilde kalkıyorum. Neden ? “ John, Muhammed’i dinlerken yıllarca önce Mucizeler ve Kilise Gelişimi üzerine aldığı dersleri hatırladı. Muhammed’in yaşamında cin kaynaklı düşünceler olabileceğini düşündü.

” Muhammed ” diye sordu,” bunları başka imanlılara anlatmak ister misin ? Sanırım sana yardımcı olabilirler. ” Muhammed bunu kabul etti. John, yeni iman eden diğer birkaç müslümanın kendilerine katılmalarını istedi. Muhammed’in öyküsünü dinledikten sonra, onun için dua etmeyi önerdiler. O da kabul etti.

John, o anda başlayan olaylarla bütün müjdeci hizmeti boyunca hiç karşılaşmamıştı. Muhammed için dua etmeye başladıklarında gözleri geriye doğru kaydı, yere düştü ,ağzı köpürdü. ” Bilinçsiz görünüyordu. Korkutucuydu. ” Bir saat kadar dua ettikten sonra Muhammed kendine geldi. Yaşadığı şeyleri ” parmağını elektrik prizine sokmak gibi bir şey ” diye tanımladı. John, Muhammed’in kendisine işkence eden cinlerden o zaman tam olarak kurtulduğuna emin değildi. Kendisine eve gidip iki ayet ezberlemesini, gelecek hafta danışmanlık ve dua için yeniden gelmesini söyledi. ( J. W. )

Devamı var.

Rabbin sevgisi ve ışığı sizinle olsun.isamesihyasiyor