#28855
Anonim
Pasif

Kalabalıktan geçerek çoban David Watson’u buldum. Ona durumu anlattım ve kadına hizmet edebilir miyim diye sordum. David onayladı ve kendisi de bana katılmak istedi. Yanımıza kilisenin takım üyelerinden on ya da on iki kişi kadar alıp başka bir odaya geçtik. Sonra ortaya çıkan cine adını ve bu kıza ne yaptığını sordum. Bana adını ve kızda uyuşturucu içme isteği tarattığını söyledi. Cine bu kez adıyla seslenerek çıkarttık.

Kız yedi saat boyunca öyküsünü anlattı ve biz dua ettik. Ortaya çıkan çeşitli cinlere adlarını ve yaptıklarını sorduktan sonra onları kovduk. Sonuçta toplam olarak kırk kadar cin çıktı. Kız, bütün yaşamı boyunca devlet hastahanelerine girip çıktığını, altı yaşından başlayarak tecavüze uğradığını ve ciddi bir şekilde büyücülükle ( vb. ) uğraştığını anlattı.

Bu süreçten sonra günahından tövbe edebildi ve Mesih’e Rab ve Kurtarıcı olarak iman etti. Yaşamı hemen değişti ( David Watson bu konuda ayrıntılı bir rapor yazarak kendi gözetmenine verdi. )

Kız 1982 yılında üç aylığına Yorba Linda’ya geldi ve kilise üyelerimizden birisinin evinde kaldı. Artık cinli değildi, ama hala toplumsal ve duygusal sorunları vardı. Yorba Linda’da ve İngiltere’de danışmanlık yardımı aldı; bu sorunların bir çoğunu alt etti. 1985 yılının Ekim ayında İngiltere’de Sheffield’deydim ve kendisiyle zaman geçirdim. Üniversiteyi yeni bitirmişti ve öğretmenliğe başlamak üzereydi. Cin kaynaklı ciddi sorunları olan genç bir adam getirmişti. Vineyard’dan gelen bir hizmet takımı onun için dua etti ! ( J. W. – K. S. )

Rabbin sevgisi ve esenliği sizinle olsun.isamesihyasiyor