Re: çarmih.

#35895
Anonim
Pasif
Tekvin;20176 wrote:
1.Ko.1: 23 (çarmıhla ilgili bildiri)Yahudiler bunu yüzkarası, öteki uluslar da(mahva gidenler) saçmalık sayarlar.
İbr.12: 2 Gözümüzü imanımızın öncüsü ve tamamlayıcısı İsa’ya dikelim. O kendisini bekleyen sevinç uğruna utancı hiçe sayıp çarmıh ta ölüme katlandı ve Tanrı’nın tahtının sağında oturdu.
1.Pe.2: 24 Bizler günah karşısında ölelim, doğruluk uğruna yaşayalım diye, günahlarımızı çarmıhta kendi bedeninde yüklendi. O’nun yaralarıyla şifa buldunuz.
İsa’nın Vucudunun Çarmıha Gerilmesi
4.157. Ve ALLAH’ın elçisi “Meryem oğlu İsa Mesih’i öldürdük,” demelerinden ötürü… Oysa onu öldürmediler ve onu asmadılar; fakat öyle yaptıklarını sandılar. Tüm mezhepler bu konuda kuşku içindedir. Onların bu konuda bir bilgisi yok; sadece zanna uyuyorlar. Kesin olarak onu öldürmediler.
4.47.yanınızdakileri onaylayıcı olarak indirdiğimize inanın.
Çarmıh bildirileriyle ilgili başkada (İsa hakkında) aşağılanma dışında bir bilgi bulamıyoruz.Umarım düşünceniz vardır çarmıha gerilmenin(kesin olarak) münkün olmadığına dair sayın viran dede.

[quote=Tekvin;20176
Çarmıh bildirileriyle ilgili başkada (İsa hakkında) aşağılanma dışında bir bilgi bulamıyoruz.Umarım düşünceniz vardır çarmıha gerilmenin(kesin olarak) münkün olmadığına dair sayın viran dede.[/quote][/quote]

Sayin Tekvin

Kutsal Kitap’in cagdas türkce cevirisi cikti.Bu türkceyi her ilkokulu bitirmis vatandaslar okuyabilirler ve de yazilanlari anlayabilirler.Arapca gibi karmasik degildir.Ya da cince gibi yüz degisik sekil ezberlemek gerekmez.Incil’i okudugumuzda Isa Mesih Yesua’nin carmiha gerilisiyle ilgili yüzlerce ayet varken bunlari gör(e)memek ve anlamamak mümkünken(!!) Kuran’daki tek bir ayette Isa Mesih carmiha gerilmedi onlara öyle gösterildi(!!) yalanini ve masalini görebilmek ve bizlere bunu yutturmaya calismak ne derece dürüstce ve mantikli bir davranis bunu cözebilmis degilim.

Sayin Tekvin siz bizi kör,sagir ve dilsiz mi zannediyorsunuz? Bu carmih konusunda artik YAZMAYIN.Cünkü bu konuyu kavrayamadiginizi,carpitmak istediginizi ve bu konuda ARTNIYETLI oldugunuzu ve yazilanlari hic de okuyup anlayamadiginizi düsünüyorum.

Lütfen elinizi artik cekin.

Rab yüreginize dokunsun.

Sevgiler